Şırnak'ta Atatürk anması: Öğrenciler sağanak, protokol şemsiye altında

Şırnak'ta Atatürk anması: Öğrenciler sağanak, protokol şemsiye altında
Şırnak'ta Atatürk anması: Öğrenciler sağanak, protokol şemsiye altında
Şırnak'ta düzenlenen Atatürk'ü anma töreninde o bildik görüntü tekrar yaşandı: Protokol üyeleri şemsiyeyle korunurken bayrak taşıyan öğrenciler sağanak yağmur altında beklemek zorunda kaldı.

RADİKAL - Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 77. yılı nedeniyle yurt genelinde anma etkinlikleri düzenlendi. Şırnak'taki anma etkinliklerinde ise, devlet protokolünün katıldığı törenlerde daha önce de gündeme gelen bir görüntü tekrar yaşandı. Sağanak yağış altında yapılan törenler sırasında protokol üyeleri şemsiyelerle korunurken bayrak taşıyan öğrenciler sırılsıklam ıslandı.

Atatürk'ü ölümünün 77. yılında anmak için Şırnak Valiliği bahçesinde düzenlenen törene Vali Ali İhsan Su, 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Abdullah Baysar, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Dönertaş, Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Nuri Nas, kamu, kurum müdürleri, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

Atatürk Anıtı önündeki törene sırasında protokol üyelerinin önemli bir bölümü, sağanak yağmur nedeniyle tören boyunca şemsiye altında beklerken, bayrak tutan öğrenciler ile güvenlik görevlileri ise yağmur altında zor durumda kaldı. Şırnak Valisi Ali İhsan Su ile Tümgeneral Abdullah Baysar da saygı duruşu boyunca sağanak yağmur altında bekledi.