Şırnak'ta çatışma: 2 şehit

Şırnak'ta çatışma: 2 şehit
Şırnak'ta çatışma: 2 şehit
Şırnak merkeze bağlı Milli Jandarma Karakolu'nda görevli askerler ile köy korucularına pusu kuran PKK'lılar yola önceden koydukları patlayıcıyı infilak ettirdi, ardından roketatar ve uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Çatışma sonucunda şehit askerlerin sayısının üçe yükseldiği açıklanmıştı. Ancak Genelkurmay'dan iki askerin şehit olduğunu duyurdu.

RADİKAL - Şırnak merkeze bağlı Milli Jandarma Karakolu'nda görevli askerler ile köy korucularına pusu kuran PKK 'lılar yola önceden koydukları patlayıcıyı infilak ettirdi, ardından roketatar ve uzun namlulu silahlarla ateş açtı. İlk ateşle 2  güvenlik görevlisi şehit oldu, 1 korucu da yaralandı.

Besta ile Cudi Dağı arasında kalan Balveren Beldesi ile Şırnak arasındaki yolda her gün olduğu gibi bu sabah da mayın ve patlayıcı kontrolüne çıkan askerlerle köy korucuları, saat 08.00 sıralarında Araköy Mevkii'ne geldi.

Pusu kuran PKK'lılar yola önceden döşedikleri el yapımı patlayıcıyı askerlerin geçişi sırasında uzaktan kumandayla infilak ettirdi, ardından roketatar ve uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Askerlerin de karşılık vermesiyle çatışma çıktı.

ATAK HELİKOPTERLERİ BÖLGEDE

Çatışma sonrası dağlık alana kaçan PKK'lılara karşı, hava destekli operasyon başlatıldı. Yerli yapım Atak helikopterleri de ilk kez bölgede bu operasyonda kullanılmaya başlandı. (ŞIRNAK/DHA)