Şırnak'ta çatışma: 21 PKK'lı öldürüldü

Şırnak-Siirt arasındaki Besta Dağı'nda sürdürülen operasyon sırasında çıkan çatışmada üç asker şehit olurken 21 PKK'lı öldürüldü. PKK'nın bahar aylarına girilmesi ile...
Haber: TURAN KOYUNCU / Arşivi

SİİRT - Şırnak-Siirt arasındaki Besta Dağı'nda sürdürülen operasyon sırasında çıkan çatışmada üç asker şehit olurken 21 PKK'lı öldürüldü. PKK'nın bahar aylarına girilmesi ile birlikte eylem planladığı, Kuzey Irak'tan yurda sızan militanların Şırnak'taki Cudi, Gabar ve Besta Dağı'nda toplanmaya başladığı bilgisi üzerine üç gün önce operasyon başlatıldı. Siirt'teki 3. Jandarma Tugay Komutanlığı ve Şırnak'taki Jandarma Tümen Komutanlığı'na bağlı birlikler ile korucular, operasyonu Besta Dağı'nda yoğunlaştırdı.
Yaklaşık 1000 kişilik güvenlik gücünün sürdürdüğü operasyonda önceki akşam PKK'lılarla sıcak temas sağlandı. Çatışma bölgesine helikopterlerle takviye timler indirildi. Kobra helikopterlerin de havadan destek verdiği operasyonda bölge çembere alındı. PKK'lıların açtığı ilk ateşle jandarma kıdemli üsteğmen Kamil Baltacı, jandarma uzman çavuş Haydar Vural ve jandarma uzman çavuş Tuncer Soner Dağ öldü. Sabaha kadar aralıklarla süren çatışmada 21 PKK'lı da öldürüldü.
Üç asker hazin tören
Askerlerin cenazeleri dün helikopterlerle Siirt'teki 3. Tugay Komutanlığı'na bağlı Omurtak Kışlası'na getirildi. Buradaki törenden sonra jandarma üsteğmen Kamil Baltacı'nın cenazesi Bursa'ya, jandarma uzman çavuş Haydar Vural'ın cenazesi Yozgat'a, jandarma uzman çavuş Tuncer Soner Dağ'ın cenazesi Eskişehir'e gönderildi. Yetkililer, Cudi ve Gabar dağlarında operasyonların sürdüğünü söyledi.


    http://www.radikal.com.tr/7440567440560

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.