Şırnak'ta çatışma: Dört asker şehit

Güçlükonak ilçesi kırsal kesiminde güvenlik güçleri ile PKK'lı bir grup arasında çıkan çatışmada biri asteğmen, üçü er, dört asker şehit oldu, iki er de yaralandı.

ŞIRNAK - Güçlükonak ilçesi kırsal kesiminde güvenlik güçleri ile PKK'lı bir grup arasında çıkan çatışmada biri asteğmen, üçü er, dört asker şehit oldu, iki er de yaralandı. Çatışmada iki örgüt üyesi de öldürüldü.
Güçlükonak ile Fındık beldesi arasında kalan Gabar Dağı'nın Yavuzoymak mevkiinde önceki akşam saatlerinde güvenlik güçleri ile kalabalık bir grup PKK'lı arasında çatışma çıktı. Sabahın erken saatlerine kadar süren çatışmada, Güçlükonak Piyade Taburu'nda görevli piyade asteğmen Ömer Fidan, erler Mehmet Duru, Cihan Olhan ve Mehmet Ali Erçetin şehit oldu, piyade erler Tuncay Arslan ve Feridun Özcan da yaralandı. Yaralı erler Şırnak Askeri Hastanesi'nde tedaviye alınırken, şehit cenazeleri tören yapılmak üzere helikopterle Şırnak 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'na getirildi. Gazeteciler tören alanına alınmadı.
Törenin ardından şehitlerin cenazeleri memleketlerine gönderildi. Anne babası ile Bursa'da yaşayan beş aylık asker Ömer Fidan'ın cenazesi Niğde'nin Bor ilçesine, Mehmet Duru'nun cenazesi Niğde'nin Ulukışla ilçesine, Cihan Olhan'ın cenazesi Ağrı'ya, Mehmet Ali Erçetin'in cenazesi de Bitlis'in Adilcevaz ilçesine gönderildi. Güçlükonak'taki çatışmada iki örgüt üyesinin ölü ele geçirildiği, ikisinin de yaralı olarak kaçtığı bildirildi. Saldırıdan sonra kaçan teröristlerin yakalanması için başlatılan geniş çaplı operasyon sürdürülüyor.


    http://www.radikal.com.tr/7656457656450

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.