Şırnak'ta da alarm: AKP'de 'ishal' sancısı

Sağlık Bakanı Akdağ, Başbakan Erdoğan'ın da katıldığı önceki günkü MKYK toplantısında Malatya'daki ishal vakasına ilgisiz kaldığı gerekçesiyle eleştirildi. Şırnak Valiliği de uyardı: Şehir suyumuz temiz değil. Kimse içmesin.
Haber: NAZİF İFLAZOĞLU / Arşivi

ANKARA - AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) önceki gün yapılan toplantısında, Sağlık Bakanı Recep Akdağ'a Malatya'daki 'ishal vakasına ilgisizlik' eleştirisi geldi. MKYK Üyesi Öznur Çalık, halkın moralsiz olduğunu, bakanlığın konuya ciddiyetle yaklaşması gerektiğini söyledi. Çalık'ın Malatya'ya ziyaret talebiyle karşılaşan Başbakan Tayyip Erdoğan da, Avustralya ziyareti sonrasında bölgeye gidebileceğini söyledi.
AKP MKYK'nın Erdoğan'ın da katıldığı toplantısında ağırlıklı olarak Malatya'daki ishal salgını ve Şemdinli'de meydana gelen olaylar masaya yatırıldı. Erdoğan, Akdağ'a olayın üzerine gitmesi için talimat verdiğini belirtirken, ishal salgınının en çok görüldüğü üç mahallenin altyapı sorunlarının da bir an önce giderilmesini sağlayacaklarını söyledi. İshal salgınıyla ilgili çelişkili bilgiler geldiğini belirten Erdoğan, daha hassas olunmasını istedi.
Halk moralsiz
Toplantıda konuşan Öznur Çalık, Akdağ ve Sağlık Bakanlığı'nı ishal vakasına 'ilgisiz ve duyarsız' davranmakla eleştirdi. Çalık, Malatya'da binlerce vatandaşın hastanelere serum için başvuruda bulunduğunu belirtirken, halkın da moralsiz olduğunu vurguladı. Bakanlığın olaya 'ciddiyetle ve soruna çözüm bulma anlayışıyla' yaklaşması gerektiğinin altını çizen Öznur Çalık, bu yaklaşım olmadan soruna çözüm bulunamayacağını söyledi.


    http://www.radikal.com.tr/7650437650430

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.