Şırnak'ta göçük altında kalan işçilerin cesedine ulaşıldı

Şırnak'ta göçük altında kalan işçilerin cesedine ulaşıldı
Şırnak'ta göçük altında kalan işçilerin cesedine ulaşıldı
Şırnak merkeze bağlı Araköy yakınlarında bulunan özel bir kömür ocağında dün meydana gelen göçükte toprak altında kalan 3 işçinin cesetlerine ulaşıldı.

ŞIRNAK – Şırnak merkeze bağlı Araköy yakınlarında bulunan özel bir kömür ocağında dün meydana gelen göçükte toprak altında kalan 3 işçinin cesetlerine ulaşıldı.

Şırnak’taki kömür ocağında çalışan 4 kişi, dün ocak girişindeki kanyonun yüksek kesimlerinden düşen kaya parçalarının altında kalmış, bir kişi kendi imkanı ile yara almadan kurtulurken, 3 kişi göçük altından çıkamamıştı.

Arama kurtarma çalışmaları bugün sonuç verdi ve 45 yaşındaki Mahmut İçkale ile 19 yaşındaki Süleyman Gökalp ve 18 yaşındaki Hüseyin Bekçi'nin cesetleri, Diyarbakır'dan gelen sivil savunma ekiplerinin köpeklerle yaptığı arama çalışmaları sonucu bulundu ve göçük altından çıkarılarak Şırnak Devlet Hastanesi Morgu'na götürüldü.

Yapılan aramalarda ilk olarak saat 13.25'te Süleyman Gökalp'in, ardından 14.00'te makinesi operatörü Mahmut İçkale'nin saat 14.15 sıralarında ise Hüseyin Bekçi'nin cesedi bulunarak çıkarıldı. Jandarma ekiplerinin sıkı güvenlik önlemi aldığı arama çalışması bölgesine kimse yaklaştırılmadı. Sabah saatlerinde çalışmaların yapıldığı kanyona gelen Cumhuriyet Başsavcısı, yaptığı incelemeden sonra ayrıldı.

Şırnak Belediye Başkanvekili Faik Saltan ve belediye yetkilileri olay yerine gelirken, Şırnak Özel İdaresi Genel Sekreteri Kazım Zan da bir grup jeoloji ve maden mühendisi ile araştırma başlattı.


LİSEYİ BU SENE BİTİRDİ
Ahmet ve Sıddıka Gökalp'ın 3 çocuğundan büyüğü olan Süleyman Gökalp'in bu yıl liseyi bitirdiği öğrenildi. Diğer 2 kardeşi özürlü olan Süleyman Gökalp'in, okulun kapanmasıyla birlikte bu maden ocağında iş makinası operatörü Mahmut İçkale'nin yardımcısı olarak işe başladığı kaydedildi


EBUBEKİR KARATOPRAK / DHA