Şırnak'ta iki köylü mayın kurbanı

Şırnak'ta, PKK mayınına basan iki köylü yaşamını yitirdi. Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesine bağlı Geznek Köyü'nde oturan Hamit Batmaz ile Rıdvan Bahşiş, ot toplamak için gittikleri köy yakınlarındaki arazide daha önce teröristlerce döşenen mayına bastı.

ŞIRNAK/TUNCELİ - Şırnak'ta, PKK mayınına basan iki köylü yaşamını yitirdi. Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesine bağlı Geznek Köyü'nde oturan Hamit Batmaz ile Rıdvan Bahşiş, ot toplamak için gittikleri köy yakınlarındaki arazide daha önce teröristlerce döşenen mayına bastı. Batmaz ve Bahşiş. mayının patlamasıyla olay yerinde öldü. Diyarbakır'ın Lice ilçesi Baharlar Köyü'nde ise altı asker, PKK'nın daha önce araziye döşediği uzaktan kumandalı mayını imha ederken yaralandı.
'Karakol basan PKK'lı Kenan Güzel'
PKK'ya yakın bir internet sitesinde, karakol baskınında ölen teröristin Diyarbakır doğumlu 'Çiya Amed' kod adlı 26 yaşındaki Kenan Güzel olduğu açıklandı. PKK'lıların gasp edip saldırıda kullandığı cipin sahibi Mehmet Çalışkan'ın ifadeleri çelişkili bulundu ve 'terör örgütüne yardım ve yataklık'tan tutuklandı. Cipte uzaktan kumandalı 35 kilo patlayıcı olduğu belirlendi.