Şırnak'ta Kobani eylemleri ile ilgili 4 polise soruşturma

Şırnak'ta Kobani eylemleri ile ilgili 4 polise soruşturma
Şırnak'ta Kobani eylemleri ile ilgili 4 polise soruşturma
Şırnak Valiliği, 6-7 Ekim'de Kobani için düzenlenen eylemlere ilişkin sosyal medyada yayınlanan görüntüler üzerine 4 polis hakkında soruşturma başlattı. Videoda polisler peş peşe gaz bombası atarken "Yan Cizre yan" dedikleri duyuluyor.

ŞIRNAK - Şırnak Valiliği, 6-7 Ekim olaylarına müdahale sırasında zırhlı araç içerisindeki konuşmaları ile hedef gözeterek gaz kullanmalarına ilişkin 4 polis hakkında soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada, Cizre ilçesinde, 6-7 Ekim'de Kobani için yapılan gösterilere müdahaleler sırasında zırhlı araç içerisindeki polislerin "olumsuz davranışlarını ve gaz kullanmalarını ilişkin sosyal medyada yayınlanan görüntüler üzerine, 4 polis hakkında idari soruşturma başlatıldı" denildi.

Polislerin videoda 'Cizre yanıyor, yan Cizre yan' dedikleri duyuluyor. (DHA)

Sosyal medyada bu görüntü paylaşılmıştı:


  http://www.radikal.com.tr/135976113597613

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  YAN CİZRE YAN YAPACAK BİR ŞEY YOK. - m.rozbilen

  Yukarıdaki sözler 6-7 Ekim olayları olarak bilinen ve 50 kişinin ölümü ile sonuçlanan sadece Cizrede meydana gelen olayda nefes almadan zırhlı araç içerisinde gaz sıkan polislerden birine ait. Hem yakıyor hem de "yanıyooor, yanıyoor babam,anam Cizre yanıyor" diyerek adeta alay ediyorlar. Başımızı iki elimizin arasına alıp 40 yıl düşünmemiz gerekir. Zira açığa çıkan bu olay öyle hafife alınacak gibi değildir. Niyet ortaya çıkmıştır. Bütün ceza kanunlarında yeterli ceza için eylemden çok kasıt ve niyet aranmıştır. Polis'in niyeti burada iç savaş çıkaracak türdendir ve affedilemez. Konuşmalarda sokak ağzı ve bir polise yakışmayacak türden sözler duyulmaktadır. Bir emekli Emniyet müdürü olarak belirteyim ki, bundan utanç ve hicap duyuyorum. Bu polislerin zihniyeti ayağımın altındadır. Kendilerini lanetle kınıyorum. Bu maganda görünümlü edepsizleri kim polis yaptı? Emniyet teşkilatını bunun gereğini yapmaya çağırıyorum ve derhal meslekle ilişiklerinin kesilmesini öneriyorum. Onlara arka çıkanlar ile soruşturmayı kerhen yürütmek zorunda kalıp işi savsaklayacaklara da sözüm var. Bu ülkenin günahısınız. Bu ülkenin adliyesi, amniyeti, askeriyesi, ille de birilerinin vesayeti altında olmak zorunda mısınız? Yasaların hiç mi bir kıymeti harbiyesi yok? Unutmayınız gücünüzü birilerinden değil, yasalardan alıyorsunuz. Bunu da kötüye kullanamazsınız.

  TCnin bakisi - kocero 21

  bunudami inkar edeceksiniz iste TC nin kürdlere bakis acisi fazla yoruma gerek yok.

  Terfi Ederler! - user395405

  Sonra HDP nin oylari neden artiyor? Artar Insallah!