Şırnak'ta PKK operasyonu: 43 gözaltı

Şırnak'ta PKK operasyonu: 43 gözaltı
Şırnak'ta PKK operasyonu: 43 gözaltı
Şırnak il merkezi ile Silopi İlçesi'nde PKK'nın gençlik yapılanması Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi'ne (YDG-H) yönelik olduğu belirtilen eş zamanlı operasyonlarda 43 kişi gözaltına alındı. Operasyonla ilgili 37 kişinin de arandığı bildirildi.

RADİKAL - Şırnak Cumhuriyet Başsavcılığı’nın PKK ’nın gençlik yapılanması YDG-H üyelerine yönelik başlattığı bildirilen soruşturma kapsamında il merkezi ve Silopi İlçesi’nde eş zamanlı operasyonlar yapıldı. Saat 03.00 sıralarında Silopi’nin Cudi, Nur, Dicle, Şehit Harunboy, Yenişehir ve Karşıyaka mahallelerinde başlatılan operasyona çok sayıda zırhlı araç ve özel harekat timleri katıldı. Önceden belirlenen adreslere eş zamanlı olarak yapılan operasyonda kar maskeli polisler balyoz ve kalkanları kullanarak katıldı. Operasyon yapılan mahallelerin ara sokaklarında ise zaman zaman silah sesleri duyuldu. Operasyon sonucunda 4’ü 18 yaşından küçük olmak üzere toplam 17 kişinin gözaltına alındığı açıklandı. Gözaltına alınan şüphelilerin Silopi İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldüğü belirtildi.

İL MERKEZİNDE 26 GÖZALTI

Şırnak il merkezinde de çok sayıda polisin katıldığı operasyonda 26 kişinin gözaltına alındığı bildirildi. Savcılığın soruşturma kapsamında 80 kişilik bir listenin bulunduğu ve operasyonlarda evlerinde bulunmayan 37 kişinin de aranmasına devam edildiği kaydedildi.

Yetkililer, "operasyonun seçim günü eylem hazırlığı içerisinde olan ve daha önce bazı sokak eylemlerine katılan kişilere yönelik yapıldığını", operasyon sırasında bazı şüphelilerin kaçtıklarını açıkladı. (Mehmet Selim YALÇIN-Bayram KAPLAN/ŞIRNAK/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/137176513717653

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  - user386208

  Her haber tıklamasına reklam almanız ayrı güzel oldu, zaten tıkla bak ne çıkıcak haberciliğinizden gına gelmişti bahane oldu, basılı radikalden sonra online radikale de elveda..

  DEMEK... - user678437

  başladılar yine seçim öncesi ülkenin dört bir tarafında cadı avına. doğrusu ben biraz daha erken bekliyordum. sonuçta bir oyda bir oydur değil mi? ama nafile ne yaparlarsa yapsınlar artık bu yolun dönüşü olmaz olamaz (isterlerse tekrardan onbinleri, yüzbinleri tutuklasınlar. müşahidleri sandık başkanlarını tutuklasınlar.). artık 8 haziran da yeni yepyeni ve aydınlık ve de barış içinde olacak bir türkiye ye uyanacağız.

  akepenin askerleri - kocero 21

  H D P yi durdurabilmek icin her türlü yola basvuruluyor ama hic merak etmeyin durduramayacaksiniz,