Şırnak'ta PKK'lılar 20 öğretmeni kaçırdı

Şırnak'ta PKK'lılar 20 öğretmeni kaçırdı
Şırnak'ta PKK'lılar 20 öğretmeni kaçırdı
Şırnak'ın Silopi ilçesinde PKK'lılar, 5 okuldaki 20 öğretmeni kaçırdı. PKK'lılar okuldan uzaklaştırdıkları öğretmenleri bir süre örgüt propagandası yaptıktan sonra serbest bıraktı.

 Şırnak'ın Silopi ilçesinde PKK 'lılar, 5 okulda sınıflarda öğrencilere eğitim verdikleri sırada 20'yi aşkın öğretmeni kaçırdı. Teröristler, okuldan uzaklaştırdıkları öğretmenleri bir süre örgüt propagandası yaptıktan sonra serbest bıraktı. Bir grup PKK'lı, ilçe merkezindeki Gazipaşa İlkokulu, 23 Nisan Ortaokulu, Sevgi İlkokulu, Cumhuriyet İlkokulu ve Ortaokulu'nu bastı.

Teröristler, 20'yi aşkın öğretmeni eğitim verdikleri sırada öğrencilerinin önünde zorla sınıftan çıkardı.Örgüt mensupları, okullarından uzaklaştırdıkları öğretmenleri, bir süre örgüt propagandası yaptıktan sonra serbest bıraktı.İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gelen öğretmenler, durumu müdürlük yetkililerine anlattı. Şırnak Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz de ilçeye gelerek öğretmenlerle görüştü. Bu arada eğitimin aksamasına neden olan olay nedeniyle öğrenciler, okullarından ayrılarak evlerine gitti.

AA


  ETİKETLER:

  PKK

  ,

  23 Nisan

  ,

  ilçe

  ,

  örgüt

  ,

  eğitim