Şırnak'ta, PKK'lılara ait 2 ceset bulundu

Şırnak'ta, PKK'lılara ait 2 ceset bulundu
Şırnak'ta, PKK'lılara ait 2 ceset bulundu
Cudi dağı eteklerinde, yol kenarında naylona sarılı 2 ceset bulundu. Cesetlerin Kasım 2012'de öldürülen PKK'lılara ait iddia edildi.

ŞIRNAK - Şırnak'ın Cudi Dağı eteklerinde Üçkiraz Köyü'ne giden vatandaşlar, naylona sarılarak yol kenarına bırakılmış 2 ceset görünce yakında bulunan Maden Jandarma Karakolu'na haber verdi.

Belirtilen yere askeri birlik sevk edilirken, haberin duyulması üzerine Şırnak Belediye Başkanvekili Faik Saltan, BDP merkez İlçe Başkanı Üzeyir Kılınç, Silopi Başverimli Belde Belediye Başkanı Sinan Uysal ve çok sayıda vatandaş olay yerine geldi.

Cesetler askerler tarafından alınarak Maden Karakolu'na getirildi. Burada hazırlanacak ön ölüm raporundan sonra, cesetlerin otopsi için Malatya'ya Adli Tıp Kurumu'na gönderileceği belirtildi.

Kasım 2012'de çıkan çatışmalarda ölen PKK 'lılara ait olduğu belirtilen cesetlerin üzerinde, kimlik bilgilerini içeren not olduğu öne sürüldü.

VALİLİK: ÖLÜMLERİN ÜZERİNDEN EN AZ BİR YIL GEÇMİŞ
Şırnak Valiliği, konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı. İki ceset bulunduğuna dair ihbar alındığı belirtilen açıklamada, "Şırnak Cumhuriyet Başsavcılığı cenazeleri aldırarak gerekli işlemleri başlatmıştır. Yapılan ölü muayene işlemi neticesinde, ölümlerin üzerinden en az bir yıl geçtiği değerlendirilmiştir. Kesin ölüm sebebi ve cenazelerin kimliği yapılacak otopsi işlemleri sonucunda tespit edilecektir" denildi.

DHA - Ebubekir KARATOPRAK


  http://www.radikal.com.tr/113440111344013

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Velev ki - ElifSY

  Velev ki cesetler gerçekten Kasım ayından kalmış (yani dondurup, mumyalayıp vs. saklamışlar) neden ve nasıl böyle bir yol kenarında beliriveriyorlar?

  ölümler - şev_baş

  Kasım 2012 de öldürülen iki insan için niye ölümlerin üzerinden bir yıldan fazla zaman geçmiş diyor bu adam? ki ben 2012 kasım olduğuna da inanmıyorum ya neyse...

  TURKCU IRKCI FASIZM - Secret Garden

  bunlar sag yakalanip ayaklarina ip baglanarak panzerin arkasindan 'ne mutlu turkum diyene' yazan meydana kadar suruklenenler degilmi? ipleri kopmustur yada halk galeyana gelmesin diye orada gommuslerdir.ey turkcu irkci fasistler mucadelemi ariyorsunuz? buyurun o naylon icindeki cesetlere bakin ve asil mucadelenin sizin bu kin ve nefretinize karsi verildigini gorun.tum bu olumlerin sorumlusu yasakcilardir