Şırnak'ta polise saldırı: 2 şehit

Şırnak'ta polise saldırı: 2 şehit
Şırnak'ta polise saldırı: 2 şehit
Şırnak'ta polis ekiplerine bomba yüklü araç ve uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırıda iki polis şehit oldu, 5 polis de yaralandı. Diyarbakır Silvan'da da hendek kapatmaya çalışan polis ekibine düzenlenen roketatarlı saldırıda 1 polis şehit oldu.

ŞIRNAK – Şırnak'ta polis kontrol noktasına bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda 2 polis memuru şehit oldu, 5 polis de yaralandı.  Saldırıyı gerçekleştiren 2 PKK 'lı öldürüldü. Bölgede hava destekli operasyon başlatıldı.

Saldırı, bugün saat 05.45 sıralarında yapıldı. Şırnak'taki 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı girişindeki polis kontrol noktasına getirilen bomba yüklü aracı infilak ettirdi. Şiddetli patlamada araç paramparça olurken, ilk belirlemelere göre 2 polis şehit oldu, 5 polis de yaralandı. Yaralılar bölgeye giden ambulanslarla Şırnak'taki Asker Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Kaçan PKK'lılar, Kobra helikopterlerle yoğun ateş altına alındı. Operasyonda ilk belirlemelere göre 2 PKK'lı öldürüldü. PKK'lıların kaçtığı bölgeye 3 Sikorsky helikopterle özel eğitimli komandolar indirilirken, karadan da polis özel harekat timleri sevk edildi.

(Sekvan KÜDEN / DHA)

PKK, Silvan'da hendek kapatan polise roketatarla saldırdı: 1 şehit
 


  http://www.radikal.com.tr/143323914332391

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Hiç bir terör örgütü çok kayıp verdiği için durmaz. - ahzap

  PKK nın kayıpları arttıkça saldırı yöntemini daha çok kayıp verdirecek hale getireceğini unutmayın.Örgüte katılımı önleyecek demokratik tedbirler alınmadıkça terörü bitirmek mümkün değil.Polis ve asker kaybını azaltmak için tedbir almak hükümetin görevi.