Şırnak'ta roketatarlı saldırı

Şırnak'ta roketatarlı saldırı
Şırnak'ta roketatarlı saldırı
PKK'lıların Şırnak'ta 5 ayrı noktaya roketatar ve uzun namlulu silahlarla düzenlediği eş zamanlı saldırıda 1 polis şehit oldu, 3 polis de yaralandı.

ŞIRNAK- Şırnak’ta dün akşam saatlerinde PKK ’lılar aralarında Valilik ve Emniyet Müdürlüğü’nün de bulunduğu 5 ayrı noktaya roketatarlar ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenledi.


PKK’lıların kentteki tüm güvenlik birimlerini hedef alan saldırısı saat 17.00’de başladı. Valilik binası önündeki polis noktası, Bahçelievler Mahallesi’nde bulunan Emniyet Müdürlüğü ile Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü, asker ve polis ailelerinin kaldığı Gündoğdu Mahallesi’ndeki Tekser Lojmanları ile 23’üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı’na aynı anda roketatarlar ve uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Saldırıya güvenlik birimlerinin anında karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı. 

Patlama seslerinin art arda duyulduğu çatışma sırasında Emniyet Müdürlüğü ile Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nden dumanlar yükselirken, Şırnak Valiliği önünde nöbet tutan polislerden biri şehit oldu. Çatışma sırasında 3 polis de yaralandı. Yaralılar Şırnak Devlet Hastanesi’nde tedaviye alındı..

PKK saldırısında şehit olan güvenlik görevlisi ile yaralıların, Valilik binası önündeki görevli polisler olduğu belirtildi.


8 PKK'LI ÖLDÜRÜLDÜ

Öte yandan Şırnak’ın Beytüşşebap İlçesi’nin Uzungeçit Mevkii’nde dün gece güvenlik güçleriyle girdikleri çatışmalarda, ilk belirlemelere göre 8 PKK’lı öldürüldü.

Valilikten yapılan açıklamada "28 Ekim tarihinde saat 20.00 sıralarında bölücü terör örgütü mensuplarınca Beytüşşebap ilçesi Uzungeçit beldesine yapılacak terörist saldırı, askeri unsurlar ve köy korucularının ortak icra ettiği operasyonel faaliyet esnasında tespit edilmiştir. Bölgeye sevk edilen insansız hava aracı tarafından takip edilen terörist gruba önce taarruz helikopteri müteakiben uçaklarla operasyon faaliyeti icra edilmiştir. Operasyon sonucunda 8 bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. Beytüşşebap bölgesinde, vatandaşların yayla ve meralarda huzurlu bir şekilde dolaşmasına, bölgenin gelişmesine ve refahın artmasına devamlı engel olmaya çalışan, bölge halkını kamu görevlilerini ve güvenlik güçlerini hedef alan bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik operasyonlar halkın desteğiyle ve kararlılıkla devam etmektedir.” denildi.

Ebubekir KARATOPRAK (DHA)