Şırnak'ta saldırı: 3 asker şehit

Şırnak'ta saldırı: 3 asker şehit
Şırnak'ta saldırı: 3 asker şehit
Şırnak'ta izinden dönen personelin yol güvenliğini sağlayan askerlere yönelik saldırıda ilk belirlemelere göre 3 asker şehit oldu.

RADİKAL - Şırnak'ta PKK  tarafından askeri konvoya düzenlenen silahlı saldırıda ilk belirlemelere göre 3 asker şehit oldu.

Gabar Dağı eteklerinde izinli personeli taşıyan konvoyun yol güvenliğini sağlayan askeri birliğe uzun namlulu silahlarla saldırı düzenledi. Açılan ilk ateşte 3 asker şehit edilirken, sabah saatlerinden itibaren çatışmaların sürdüğü belirtiliyor.

GENELKURMAY'DAN AÇIKLAMA 

Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak Akçay'daki  Görmeç ve Seslice Üs bölgelerine izinden dönen personeli götürmek üzere planlanan konvoyun yol emniyetini almak için görevlendirilen güvenlik güçlerine yapılan saldırıda 1 subay, 1 erbaş ve 1 er olmak üzere 3 askerin şehit olduğunu açıkladı.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklama şöyle; "30 Temmuz 2015 günü saat 09.10 sularında, Kara Kuvvetleri 6’ncı Motorlu Piyade Tugay Komutanlığına (Şırnak/Akçay) ait Görmeç ve Seslice Üs Bölgelerine izinden dönen personeli götürmek üzere planlanan konvoyun yol emniyetini almak için görevlendirilen unsurlarımıza, Bölücü Terör örgütü mensubu teröristler tarafından yapılan saldırı neticesinde; bir subay, bir erbaş ve bir er olmak üzere üç kahraman personelimiz şehit olmuştur. Olay bölgesine İHA, silahlı helikopterler ve komando unsurları sevk edilmiş, bir terörist silahı ile birlikte etkisiz hale getirilmiştir. Teröristlere yönelik operasyon devam etmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur saldırıda hayatlarını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Milletimize başsağlığı ve sabır diliyoruz." (DHA)