Şırnak'ta 'taziye yürüyüşü'ne müdahale

Şırnak'ta 'taziye yürüyüşü'ne müdahale
Şırnak'ta 'taziye yürüyüşü'ne müdahale

Arşiv

Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde BDP'lilerin PKK'lının taziyesine katılmak için izinsiz yapmak istediği yürüyüşe polis müdahale etti.

SİLOPİ - Polis, taş atan göstericileri gaz bombası kullanarak dağıttı. Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde güvenlik güçleriyle girdiği çatışmada öldürülen ve dün Silopi'de defnedilen PKK 'lı Agit Şengil'in taziyesine BDP 'liler yürüyüş düzenleyerek katılmak istedi.

BDP'li ilçe yöneticilerinin de aralarında bulunduğu yaklaşık 150 kişi, BDP önünden yürüyüşe geçerken polis İstiklal Caddesi üzerinde önlerini kesti.
Polis, grubun dağılmasının istedi ve aksi halde müdahale edileceğini söyledi. Grup yürümekte ısrar edince polis barikat kurarak yolu kesti. BDP Şırnak İl Başkanı Bekir Kadar, polis yetkilileriyle yaptığı görüşmede izin verilmesini istedi. Bu sırada gerginlik çatışmaya dönüştü. Polis gaz bombası ile müdahalede bulundu. Bu sırada çevrede bulunan bazı grupların da polise taşlı saldırıda bulunduğu görüldü.
Müdahale ile ara sokaklara dağılan göstericilerle polis arasında kovalamacalar yaşandı. (Mehmet Selim YALÇIN/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/111835711183574

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ... - Ariyan

  hiç kelimelerlen oynayıp oraya buraya çekmeye gerek yok, daha geçenlerde polisin karışmadıgı mitingin nekadar disiplinli, sagduyulu ve barış içinde geçtigini dünya alem canlı canlı izledi. demeki neymiş sorun? halka karşı inadına terör estiren devletin(akp) ta kendisi.

  NAZİK BİR DÖNEMDEN GEÇİYORUZ - pispor

  polisin 150 kişilik yürüyen bir guruba müdehale etmesine bir anlam veremiyorum.düşünün ki 150 kişi bir düğüne gidiyor topluca,yada bir cenaze defin etmek için toplanıp cenaze ile yürüyüşe geçiyor buna polisin müdehale etmesi gerekmez.Burada birde işin içinde taziye var,150 kişi yolun bir tarafından herhangi bir şiddete baş vurmadan yürümesinde ne tehlike var.polis burada ortalığı gerginleştiriyor.

  YANİ HER CENAZEDE BÜYÜK KİTLELER HALİNDEMİ HALK KATILSIN Kİ POLİSİN MÜDAHALESİ OLMASIN - semi ekrem

  Bakınız bundan önceki infaz edilen 3 pkk lını cenaze törenine katılan onbinlerce kişinin hiç bir olay çıkarmadan olaysız biçimde dagıldılar neden mi derseniz devletin vakur duruşu sayesinde polis müdahale etmedi sorumlular sorumlugunu bilerek sagduyu ile bunu çözdüler.Şimdi ise tam tersine taziyede yürüyüş yapmak isteyen az göstericiye müdahale etmek bence ortamı germektir yani müdahale etmezlerse polisler inanın olaysız geçer.

  turk polisi - Secret Garden

  turk plisinin butun isi gucu kurtleri dovmek joplamak gazlamak oldurmek.baska isleri yok kürtlere yaptiklarinin %1 ni israil filistine yapamaz.yunan yapamaz.turkiyenin batisinda bile turke yapamaz.ama kürt olunca batida okuyan ogrenciyi bile oldururler.baska isleri yok.sadece kürtleri oldurmek yok etmek icin egitim alirlar.ve seve seve yaparlar.basbakanlarindan gelen emiri katmerli sekilde yaparlar.iste sunni turkcu kahraman turk polisi.tayyibin polisleri.