Sırrı Süreyya Önder Arınç'la görüştü Köşk'e gitti

Sırrı Süreyya Önder Arınç'la görüştü Köşk'e gitti
Sırrı Süreyya Önder Arınç'la görüştü Köşk'e gitti
Gezi Parkı eylemlerinin ilk gününde ağacı kesmeye çalışan kepçenin önüne geçerek konuyu bir anda bütün Türkiye'nin gündemine getiren BDP'li Sırrı Süreyya Önder, krizin aşılabilmesi için devrede.

Radikal.com.tr - Gezi Parkı eylemlerinin ilk gününde ağacı kesmeye çalışan kepçenin önüne geçerek konuyu bir anda bütün Türkiye ’nin gündemine getiren BDP ’li Sırrı Süreyya Önder, krizin aşılabilmesi için devrede. Saat 14.00'te Başbakan vekili Bülent Arınç ile görüşen Önder çıkışta kısa bir açıklama yaparak, Arınç'a eylemlerin başlangıcında yaşananlara ilişkin bilgi eksikleri olduğunu söylediğini açıkladı. Önder ayrıca saat 16.30'da Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüştükten sonra bir basın toplantısı yapacağını söyledi. 

Önder’in görüşmelerde, sokaktaki insanların mesajı konusunda hükümet tarafından yapılan yanlış değerlendirmeleri dile getirerek, ateşin düşmesi için atılması gereken adımlara ilişkin öneriler sunması bekleniyor.. 


ESNAF DA KÖŞK'TE
Öte yandnan Esnaf da bugün Köşk’te... Cumhurbaşkanı Abdullah Gül sabah açıklanan resmi programında yer almamasına rağmen TESK Başkanı Bendevi Palandöken’i kabul etti. TESK’den yapılan açıklamada, “Palandöken, Taksim Gezi Parkı protestolarında Türkiye genelinde meydana gelen olaylardan zarar gören ve mağdur olan esnafın sorunlarının çözümü konusunda görüşmelerde bulunmak, yardımlarını ve katkılarını istemek amacıyla Sayın Cumhurbaşkanı’nca bugün 14.30’da kabul edileceklerdir” denildi.