Sırrı Süreyya Önder Arınç'la görüştü Köşk'e gitti

Sırrı Süreyya Önder Arınç'la görüştü Köşk'e gitti
Sırrı Süreyya Önder Arınç'la görüştü Köşk'e gitti
Gezi Parkı eylemlerinin ilk gününde ağacı kesmeye çalışan kepçenin önüne geçerek konuyu bir anda bütün Türkiye'nin gündemine getiren BDP'li Sırrı Süreyya Önder, krizin aşılabilmesi için devrede.

Radikal.com.tr - Gezi Parkı eylemlerinin ilk gününde ağacı kesmeye çalışan kepçenin önüne geçerek konuyu bir anda bütün Türkiye ’nin gündemine getiren BDP ’li Sırrı Süreyya Önder, krizin aşılabilmesi için devrede. Saat 14.00'te Başbakan vekili Bülent Arınç ile görüşen Önder çıkışta kısa bir açıklama yaparak, Arınç'a eylemlerin başlangıcında yaşananlara ilişkin bilgi eksikleri olduğunu söylediğini açıkladı. Önder ayrıca saat 16.30'da Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüştükten sonra bir basın toplantısı yapacağını söyledi. 

Önder’in görüşmelerde, sokaktaki insanların mesajı konusunda hükümet tarafından yapılan yanlış değerlendirmeleri dile getirerek, ateşin düşmesi için atılması gereken adımlara ilişkin öneriler sunması bekleniyor.. 


ESNAF DA KÖŞK'TE
Öte yandnan Esnaf da bugün Köşk’te... Cumhurbaşkanı Abdullah Gül sabah açıklanan resmi programında yer almamasına rağmen TESK Başkanı Bendevi Palandöken’i kabul etti. TESK’den yapılan açıklamada, “Palandöken, Taksim Gezi Parkı protestolarında Türkiye genelinde meydana gelen olaylardan zarar gören ve mağdur olan esnafın sorunlarının çözümü konusunda görüşmelerde bulunmak, yardımlarını ve katkılarını istemek amacıyla Sayın Cumhurbaşkanı’nca bugün 14.30’da kabul edileceklerdir” denildi.


  http://www.radikal.com.tr/1136231113623110

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Tipik bir BDP manevrası... - nazaret

  Başkalarının eylemini çalmaya çalışırken işler değişince ustaca bir manevrayla kankası Arınça koştu. Şimdi işlerin önünü nasıl alıp AKP nin zarar görmesini engelleriz diye uğraşıyor...

  Adayımız - surrealist_tr

  İstanbul büyük şehir belediye başkan adayımız Sırrı Süreyya Önder olsun.Tüm kesimlerin sözcüsü oldu,baskılara karşı halkı meydanlarda topladı.Irkçıların olayları sahiplenmesini önledi.Tüm sosyalistler,demokratlar,tüm ezilenlerin adayı olsun.

  ... - Ariyan

  burda öndere laf çatmaya çalışanlar bu resime iyi baksınlar! siz daha gezi parkın nerde olduğunu bilmeden, yataklarınızda mışıl mışıl uyurken o çıktı dozerlerin karşısına. ama neyse canım bilen biliyor zaten, sizin ne maksatla bu yorumları yazdıgınızıda bilen biliyor.

  Buyuk oyun - saricizmeli

  Lubnan'daki Hizbullah esad saflarinda capulcu (!) ozgur suriye ordusunun canina okuyor Kusayr dustu dusecek. Libya'daki senaryo buraya uymaz. Bu mayanin tutmayacagini anlamak icin ortodugunun kodlarini iyi cozmek gerekir. Kurtler Suriye ve Iran'a karsi olan bu tezgaha alet olmazlar, Kurd, Turk, Farisi, Arap bu bolgenin kadim haklaridir ve beraber yasamanin yollarini bulmalidirlar. Kurtler bu mezbeleden kendilerini kurtarmali ve buyuk devletlerinortadoguya hakim olma planlari icinde yer alan Turk muhafazakarlarina desteklerini kesmelidirler. Turkiye'deki Muslumanlari kiskirtarak Muslumani Muslumana kirdirmak hainliktir.

  ittifak - saricizmeli

  Sirri Sureyya Onder Turk devrimcilerinin yaninda yer almalidir.. Kurtler safalrini belirlemek zorundadir, bolgedeki tezgahta isbirlikci mi olacaklar karar vemelidirler,Kemalistler de Kurtlerle ittifak etmelidirler.

  Sayın Sırrı Süreyya Önder'i kutluyorum... - kapetto

  Sayın Sırrı Süreyya Önder'i, Gezi'deki ilk günler direnişinin korkusuz kahramanı olarak kutluyorum. Ülkemiz gerçek demokrasiye kavuştuğunda , ümidediyorum Gezi'ye onun bir heykeli dikilir...

  Saflarinizi belirleyin - saricizmeli

  Sirri Sureyya Onder ve Kurcuk saflarini belirlemek zorundadir. Cozum surecinin altinda Kurtleri Hamidiye Alaylari haline donusturmek Suriye ve Iran'a saldirtmak var, Kurtler bu hiyanetin icinde olamazlar, kendisine kemalist diyenlerin de bir anca Kurtler konusunda irrasyonel milliyetcilik retoriklerini birakip bu topraklarin tarihine bakarak cozum yollari onermedilir Kurtlere..Kurtler kadim halktir, Turk Kurd'e Kurd Turk'e muhtactir. Bu cografyada Kurd, Turk, Arap, Farisi, Keldani, Suryani herkes baris icinde yasamak zorunadir..aksi halde haramiler kapidadir. gezi parki bolgedeki buyuk tezgaha direnistir, Turkler bu oyuna alet olmak istemiyor, Kurtler de pozisyonlarini belirlemelidir. Cozum hukumetin bolgedeki oyuna alet olan politikalardan vazgecmesi ve istifa etmesidir.