Sırrı Süreyya Önder: Biri zayıf üç patlama oldu

Sırrı Süreyya Önder: Biri zayıf üç patlama oldu
Sırrı Süreyya Önder: Biri zayıf üç patlama oldu
Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Ankara'da 86 kişinin yaşamını yitirdiği patlamanın kendilerinin de yer aldığı HDP kortejinin geçişi sırasında meydana geldiğini söyledi. Önder, biri zayıf 3 patlama olduğunu söyledi. Ankara'da bu sabah meydana gelen patlamayla ilgili bilgiler gelmeye devam ederken, Sırrı Süreyya Önder konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

RADİKAL - HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Ankara'daki barış mitingine yapılan saldırıda toplam üç patlama olduğunu söyledi. Önder, patlamanın birinin HDP kortejinde olduğunu bunun dışında biri zayıf iki patlama daha olduğunu söyledi.

Önder şöyle konuştu:

“İki büyük patlama bir tane de zayıf patlama oldu. Onlarca ceset var parçalanmış, yüzlerce yaralı var. Onları hastanelere ulaştırmaya çalışıyoruz. Kan verebilecek kişiler Numune, Ankara ve Hacettepe hastanelerine gidebilir. Şu anda alanda bir şüpheli araç ve bir de şüpheli paket var. Bomba uzmanları geldi, onlarla ilgilenecekler.

Önder saldırıyı değerlendirirken, "Barışa tahammülü olmayanlar, en büyük provokasyonu burada yaptı" dedi. Saldırı yapılan bölgede konuşan Önder, yaralıları çevredeki hastanelere ulaştırmaya çalıştıklarını anlattı. Sırrı Süreyya Önder, "Herkesten bu konuda yardım diliyoruz. Bu panik havası yaralılarımıza yardım etmemizi engelliyor. Barışa tahammülü olmayanlar, en büyük provokasyonu burada yaptılar. Ne söylesek spekülasyon olur. HDP kortejinin bulunduğu yerde oldu bu patlama" diye konuştu"

Beko: Ayaklarımıza bilye parçaları geldi

DİSK Genel Başkanı Kani Beko, patlamanın olduğu alana uzak bir mesafede olduklarını belirterek, “Buna rağmen ayaklarımıza bilye parçaları geldi. Onlarca insanın yere yığıldığını gördüm. Net bir bilgim yok ama çok sayıda ölü ve yaralı görüyoruz” dedi.  

HDK Eş Sözcüsü Ertuğrul Kürkçü ise "Barış için toplanan insanlara yapılan bu saldırının sorumlusu saraydır. Bunun hesabını mutlaka verecekler, mutlaka verecekler. Halkımız bunun hesabını soracaktır" şeklinde konuştu.