Sırrı Süreyya Önder iş makinalarını durdurdu

Sırrı Süreyya Önder iş makinalarını durdurdu
Sırrı Süreyya Önder iş makinalarını durdurdu

FOTO: Koray Çalışkan

Gazi parkına bu sabah polis baskınıyla başlayan yıkım, BDP'li Sırrı Süreyya Önder'in direnişiyle durdu.

Taksim’deki Gezi Parkı’nda ağaç katliamını önlemek isteyen gruba sabah 05:00 sıralarında polis tarafından müdahale edildi.

Müdahalenin ardından makinaları Gezi Parkı’nda yıkıma başladı.

BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Sürreya Önder, sabah saatlerinde polis müdahalesinin ardından Taksim Gezi Parkı'nda yeniden toplanan başlayan gruba destek verdi.

Taksim Gezi Parkı'na gelen Önder, iş makinalarının önüne geçerek, çalışmaların durdurulmasını istedi. Bunun üzerine, iş makinalarıyla yapılan çalışmalara ara verildi.

Önder, bölgeyi güvenlik çemberine alan polislerden alandan uzaklaşmalarını istedi. Polisler de güvenlik çemberini kaldırarak, Taksim Meydanı'ndaki polis noktasına çekildi.

Önder yaptığı açıklamada " Kimse o kararı veren gelsin milletin vekiline göstersin. Belediye yıkıyor ama yıkım kararı yok. Burada her kesimden, her yaştan, her cinsiyetten insan var. Burada engellenmesi gereken, nefes alma hakkımızı savunan bizler değiliz. Burada engellenmesi gereken, yasadışı, ruhsatsız iş yapan bütün bu kepçeler ve dozerlerdir. Duyanlar geliyor, onlar gelene kadar sakin, vakur, kararlı, inatçı bekliyoruz. Büyük olan sizsiniz, gece burada sabaha kadar bekleyen sizlersiniz, büyük olan bu dayanışmadır. Bizi bırakın. Ben bu bölgenin milletvekiliyim, hizmetkarıyım, görevimi yapıyorum, sorumluluğumu yerine getiriyorum. Yapmayan cahildir" diye konuştu.

Önder, gruptakilere sağduyu çağrısında bulunarak, "Bu direnişi başka türlü provoke etmek, itibarsızlaştırmak istiyorlar. Lütfen herkes sakin olsun. Bu çok önemli" dedi.

Grubun, Taksim Gezi Parkı'ndaki bekleyişi sürüyor.

Gezi Parkı'na polisten şafak baskını


  http://www.radikal.com.tr/1135541113554122

  YORUMLAR
  (22 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  SIRRI SÜREYYA.. - agit2172

  Türkiyede temiz siyaset yapan ve politikacılarında aslında ii bir insan olabileceğini ve halk için çalışabileceğini en açık şekilde belgeleyen adamdır sırrı baba..

  Adam Olmak. - bipedfive

  Adamın dibisin Sırrı Süreyya. Helal olsun sana. Muhalefet nasıl yapılıyormuş herkese gösteriyorsun. Herşeye hayır, istemezük demekle muhalefet yapılmaz. Biraz örnek alın şu adamı.

  Aslanım benim - beardfish

  Delikanlı Adam iste. Çoğu konuda aynı Fikirde olmasak da seni severim. Bu Hareketiyle daha da çok sevdim.

  *** - yldrmklChe

  olayımız gayet basit.. yıkımı engelleyen halk.. sırrı abi de halkın vekili..olması gereken de bu.. baş tacısın sırrı süreyya

  Duyarlı İnsan - Sergen Bektaş

  Sırrı Süreyya Önder candır.

  Neden BDP diye soranlara - Pe@ce

  Yasaklara, parti kapatmalara, özgür siyasete vurulan prangalara, mapushaneye karşın bugün neden ve nasıl BDP hâlâ ayakta diye soranların cevabını bulabileceği bir haber... Yıllardır Hopa'da, Roboski'de, İstanbul'da ezilenin arkasında değil, bizzat ezilenin yanında durup mücadele veren insanlar; ezilen halkların, sınıfların haklı mücadelelerini o Meclis'te sonuna kadar direnerek savunan insanlar, selam olsun sizlere...

  S. S. Önder... - serseriser

  İster Türkçü ol, ister Kürtçü... İster dinci ol, ister benim gibi Atatürkçü... Delikanlıya "delikanlı" denir...