Sırrı Süreyya Önder'den Kandil fotoğrafı

Sırrı Süreyya Önder'den Kandil fotoğrafı
Sırrı Süreyya Önder'den Kandil fotoğrafı

Radikal.com.tr - İmralı’da Abdullah Öcalan’la görüşen ve burada Öcalan'dan aldıkları mektubu Kandil’deki PKK yöneticilerine götüren heyette yer alan BDP İstanbul milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Facebook üzerinden bu görüşmeye ait bir fotoğraf paylaştı. Kandil'de PKK yöneticileri Murat Karayılan ve Sabri Ok ile bir araya gelen BDP heyetinde Önder'in yanı DTK Eşbaşkanları Aysel Tuğluk ve Ahmet Türk, BDP Eşbaşkanları Selahattin Demirtaş ve Gültan Kışanak ve BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan da yer alıyor.


  http://www.radikal.com.tr/112408711240874

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Eksiklik - ilbeg

  Bu fotoğrataki tek eksik Erdoğan'nın ve kurmaylarını orada olmayışı. Ama AKP'nin varlığı bu fotoğrafta hissediliyor. Bu fotoğraf o kadar çok şey anlatıyor ki bir anda pek çok şeyi anlamlandırıyor, aynı zamanda, anlamsızlaştırıyor. 30 yıllık çatışma, ölen insanlar, kalkan cenazeler, tutulan ağıtlar, edilen yeminler, tutuklamalar, cezalar, ahkam kesmeler, meydanlarda bağırıp çağırmalar, öykünmeler...Sırrı Süreyya bu fotoğrafın anlamını çok iyi biliyor.

  Baris ve sosyalizim - telat cengiz

  Artik baris gelsin su savas bitsin, bitsinki bu savas 80 darbesiyle isci örgütlenmelerinin önünü tikayan entik sorun miladiyla kapansi. tekrar sosyalist direnisler güclensin, kürt isci sinifi sosyalizim mücadelesindeki yerini alsin, isverenin etekleri yine tutussun. insallah allahin yardimiyla kürtlerle devlet baba barisir, kandildekiler evlerine döner, musl ve kerkükteki petrol diyarbakirdaki fakirin cebine akar. hatta ilerde Öcalan basbakan, fetullahta cumhur baskani olsun, yeter bu kadar iskence. saygilar

  yorumcu arkadas cevap., - TM76

  Ben tam olarak söyleyeyim arkadassim.Baskasinin sorunlarini kendi sorunlayriymis gibi algilayip bu tarz yasam sürenler Sosyalist insanlardir.Cunku mutlu ve daha guzel bir dunya kurulabilcegine inaniyorlar.

  ..... - rapala

  benim yurdumdan 3500 km uzakta hangi etnik kokenli yasiyor beni hic ilgilendirmiyor..mezopatamyali bir sahis yine onun yurdundan 3500 km uzakta yasayan halklarin kafkas veya bosnak kokenli olmasi neden onu ilgilendiriyor ki zirt pirt konu ediyor.istanbul,antalya,mersin mezopatamya da degil anlammiyormusun, anlamakmi istemiyorsun illa birinin anlatmasi mi gerekiyor? etiket: baris,demokrasi,halklar,vs vs