Sırrı Süreyya Önder'den Kılıçdaroğlu'na Gezi Parkı eleştirisi

Sırrı Süreyya Önder'den Kılıçdaroğlu'na Gezi Parkı eleştirisi
Sırrı Süreyya Önder'den Kılıçdaroğlu'na Gezi Parkı eleştirisi
BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Kılıçdaroğlu'nun Gezi Parkı'ndan fırsat kolladığını söyleyerek 'Yemezler gözüm' dedi.

Gezi Parkı'nda başlayan protestoların başından beri Taksim'de olan ve çıkan olaylarda yaralanarak hastanelik olan BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Taksim Meydanı’ndaki eylemlerde CHP ’nin ön saflarda olmasını eleştirdi.

Hastaneden taburcu olduktan sonra yeniden Taksim Meydanı'na giden Önder, polisin Taksim Meydanı'ndan çekilmesinden sonra alana giren ilk isimlerden oldu.

Akşam saatlerinde Nuçe TV’de katıldığı programda yaşananları değerlendiren Önder, olayların 5. gününde Taksim'e giden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu 'nu eleştirdi.

Kılıçdaroğlu'nun polis çekildikten sonra Taksim alanına gelmesini yorumlayan Önder, "Direnişi biz başlattık. CHP ambulans arkasında giden fırsatçı taksi gibi konmak istedi. Yemezler gözüm..." diye konuştu.


  http://www.radikal.com.tr/1135933113593330

  YORUMLAR
  (30 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kendinizi nimetten saydırmak için fırsat. - KAYVEN

  Her yönüyle mükemmel bir yurttaş olan sevgili Kılıçdaroğlu'na, partisine oy vermedim. Zira sosyalistim. Ancak siz ve sizin gibileri halk tabiriyle cebinden çıkaracak olan sevgili Kılıçdaroğlu'na saldırarak kendinizi nimetten saydırma gayretinizi anlamamak için ya kel veya fodul olmak gerekir. Böyle aciz duruma düşürmeyin ve kendinize "zavallı" dedirtmeyin. Bir şeyler yapıyor gibisiniz ama yıktıklarınız yaptıklarınızın yanında devede kulak kalıyor. Sizi ayıplıyor ve kınıyorum. İnsanın ağzına yakışmayan sözler kullandığınız argo ve özellikle Kasımpaşalı ağzı. Kimlere özendiğinizi de sırıtıyor tavrınız.

  Olmadı gözüm.... - citizen

  Boşver gözüm. Kimsenin bir şey yemeye kalktığı yok zaten. Bu direnişteki tavrın herkes tarafından alkışlanırken şimdi gereksiz eleştirilerle ben senden daha öndeydim havası yaratmaya hiç gerek yok...Sen oraya nemalanmak için mi gittin ki. Ayrıca partinde göndermedi. Bir İstanbul milletvekili olarak değil ama onun verdiği avantajı doğru değerlendiren bir İstanbullu olarak oradaydın ve bunun içinde alkışı aldın, direnişin sembollerinden oldun.

  Bir taksici olarak kiniyorum - abrapan

  SS Onder kendisini ambulans saniyor galiba. Gezi eylemi vatandasin ortak eylemidir hic bir partiye siyasi gruba mal edilemez, ettirmeyiz. Zaten oyle olmadigi icin bu hareket basariya ulasacaktir, hukumeti istifa ettirecek gucu buradan aliyoruz. Biz Gezi eyleminin ilk gunlerinde kendisini greyderin onune atip super bir haraket yapmis olan SS Onder'i bu tarz siyasi rantiye meyaninda islerle hatirlamak istemiyoruz. Isteyen gelip bu devrime sahip cikabilir ama hic kimse sahip olamaz.

  Kılıçdaroğlu ve Önder, her ikiniz de kesin artık - Levent Alper

  bu gösterilerden hiçbir parti ekmek çıkaramayacak. kimsenin ağzı sulanmasın.

  yanlis - Al Capone

  CHP yle hiç ilgisi yok // bu Halk protestosu / halkin hayaklanmasi/

  Taksim başka alanlara çekilmeye çalışılıyor. - abidinroj

  ilk karşı çıkış farkliydi.şimdi rota değişti.fırsatçılar bunu kendi emelleri için kullanmaya,halkı galyana getirerek,mevcut iktıdara karşı bir baş kaldırı,ortadoğudaki Arap baharında olduğu gibi saldırı içersınde olmaya başladılar. nitekim bugün taksimde toplanaan kitlenın bu nu doğrular nitelkite olduğunu gösteriyor.ortada kesilen ağaçmı var?ortada polisin tutuklayipta salıvermediği göstrici arkadaşlarımı kaldı?..peki neyin protestosu bu?...uludere de ölen 35 can ın ardından taksimde kutlama yapanlar,bugün kesilen üç-beş ağaç için ayağa kalkanlar değil mi?silivri de,1 mayıs işçi bayramların da ,istanbulun çeşitli semtlerin de yapılan tüm gösteriler de,pankartlar ve figüranlar hep ayni..CHP bundan nemalanmaya çalışiyor.Sırrı süreyya önder oyuna geldi.sırrı bey belki ilk karşı çıkışında haklıydi.iyi niyetle yaptı bunu ama;işin seyri değiştı.sırrı beye Roboskiyi hatırlatmak isterim.bugün arkanda olanlar,dün neredeydiler?

  Taksim'in "Hasan Tahsin"i kim olacak? - guru

  Sırrı Süreyya nüktedan kişiliğiyle herkesin sevgisini kazanmış biri. İtiraf edelim ki siyaset herkesi deforme ettiği gibi onu da deforme etti. Bu haklı eylemde Kılıçdaroğlu'nu böylesine suçlayarak bu eylemin "Hasan Tahsin"i benim demek istiyor. Haliyle özgürlük mücadelesi erkeklik mücadelesine dönüşüyor. Sırrı Süreyya'yı her koşulda severiz ve bu eylemini de sonuna kadar destekleriz. Ama bizce biraz ayıp ediyor!