Sis boğazları kapadı

Marmara bölgesi ve çevresinde etkili olan sis deniz ulaşımını etkiliyor. İstanbul ve Çanakkale boğazları, sis nedeniyle transit gemi geçişlerine kapatıldı. Edirne'de de bazı bölgelerde görüş mesafesi 50 metreye kadar düştü.İstanbul:
Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, kentte etkili olan sis nedeniyle görüş mesafesinin düşmesi üzerine İstanbul Boğazı her iki yönden saat 03.15'ten itibaren transit gemi geçişlerine kapatıldı.

Bu arada, İDO'nun şehir hatları vapur seferlerinde ise herhangi bir aksamanın yaşanmadığı öğrenildi.

Çanakkale:
Çanakkale Boğazı da, yoğun sis nedeniyle transit gemi geçişlerine çift yönlü olarak kapatıldı.

Boğazın bazı kesimlerinde yoğunlaşan sis nedeniyle görüş mesafesinin 500 metrenin altına düşmesi üzerine Gemi Trafik Hizmetleri (VTS), gemilerin güvenli seyri için Çanakkale Boğazı'nı her iki yönden transit gemi geçişlerine kapattı.

Telsiz anonsları ile durumu boğaz girişine hazırlanan gemilere duyuran VTS, gemilerin güvenli bölgelere demir atmaları çağrısında bulundu.

Öte yandan, Çanakkale Boğaz hattındaki diğer seferler normal olarak sürdürülüyor.

Edirne:
Edirne'de sis nedeniyle bazı bölgelerde görüş mesafesi 50 metreye kadar düştü.

Meteoroloji Edirne Bölge Müdürlüğü'nden aldığı bilgiye göre, hava sıcaklığının 5 derece olarak ölçüldüğü kentte, sabah saatlerinde etkili olan sis, görüş mesafesinin bazı bölgelerde 50 metreye kadar düşmesine neden oldu.

Yetkililer, sisin öğle saatlerine doğru etkisini kaybedeceğini, akşam saatlerinde yeniden etkili olacağını bildirdi. Yorum Yaz | Yorumları Oku

Önceki Haber