Sis Marmara'yı felç etti

İstanbul ve Çanakkale Boğazlarının iki yakası arası, dün de yoğun sis nedeniyle birbirinden 'koptu'. İstanbul Boğazı'ndan transit geçişlere izin verilmedi.

İSTANBUL/ÇANAKKALE - İstanbul ve Çanakkale Boğazlarının iki yakası arası, dün de yoğun sis nedeniyle birbirinden 'koptu'. İstanbul Boğazı'ndan transit geçişlere izin verilmedi. Çanakkale Boğazı ise dün saat 00.30'dan itibaren bir kez daha deniz trafiğine kapatıldı. Yolcu otobüsleri ve ağır tonajlı araçlar çeşitli noktalarda bekletilince, uzun kuyruklar oluştu.
Deniz ulaşımında sadece özel sektöre ait mini feribotların hizmet verdiği Çanakkale'de, Bölge Trafik Müdürlüğü istasyonları ile akaryakıt istasyonlarında araçlar bekletildi. Sabah saatlerinde, yollarda bekletilen yolcu otobüslerinin Çanakkale merkeze hareketine izin verildi. Belli noktalarda bekletilen kamyon ve TIR'ların hareketine ise saat 13.00'te sisin dağılmasından sonra izin verildi.
Uçaklar Ankara'ya indi
İstanbul'da da dün sabah Üsküdar-Beşiktaş ve Üsküdar-Kabataş vapur seferleri yapılamadı. Atatürk Havalimanı'na inemeyen uçaklar Ankara
Esenboğa Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havaalanı'na yönlendirildi.
TEM otoyolunun Sakarya'daki bölümünde görüş mesafesi 20 metreye düştü, D-100 ve D-650 karayolunda da ulaşım güçlükle yapıldı. Dün Akçakoca ilçesi D655 karayolunda da sis nedeniyle görüş mesafesi 10 metreye düşünce ulaşım aksadı. (Radikal, dha)


    http://www.radikal.com.tr/7348347348340

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.