Şişede çilek-kavun aromalı sinek!

Şişedeki sinek yeniden ortaya çıktı. Kocaeli'nin Gebze ilçesinde bir bakkaldan satın aldığı meyve suyu şişesinde sinek olduğunu iddia eden müşteri, firmaya 1 YTL'lik tazminat davası açtı.

İSTANBUL - Şişedeki sinek yeniden ortaya çıktı. Kocaeli'nin Gebze ilçesinde bir bakkaldan satın aldığı meyve suyu şişesinde sinek olduğunu iddia eden müşteri, firmaya 1 YTL'lik tazminat davası açtı.
Kadıköy Adliyesi önünde dün basın açıklaması yapan Erdoğan Karataş, Gebze'de bakkaldan satın aldığı çilek-kavun karışımı meyve suyu şişesini açmaya hazırlanırken, içinde ölmüş bir sinek fark ettiğini anlattı. Telefonla firma yetkililerine durumu anlattığını, ancak umursamaz tavırlarla karşılaştığını öne süren Karataş, bunun üzerine, Gebze 3. Noterliğinde şişeyi açmadığını belirterek, durumu tespit ettirdiğini söyledi. Karataş, firma hakkında 1 YTL'lik maddi ve manevi tazminat davası açtığını belirterek, "Firma yetkililerinin sanki bu tür şikayetler sürekli geliyormuş gibi duyarsız davranmaları beni hem üzdü, hem de sinirlendirdi. Üreticilerin gerekli hassasiyeti göstermeleri gerektiğini vurgulamak adına 1 YTL gibi simgesel tazminat davası açtım. Amacım tüketicilerin bilinçlenmesine katkı sağlamak" dedi.