Şişli'de eylemcilere yaka paça gözaltı!

Şişli'de eylemcilere yaka paça gözaltı!
Şişli'de eylemcilere yaka paça gözaltı!
Suruç'taki bombalı saldırıyı protesto etmek için AK Parti Şişli İlçe binasına yürümek isteyen gruba polis müdahale etti. Polise direnen grup üyeleri yaka paça gözaltına alındı.

RADİKAL - Şanlıurfa 'nın Suruç ilçesinde, 32 kişinin yaşamını yitirdiği bombalı saldırıyı protesto etmek isteyen bir grup, saat 18.00 sıralarında Büyükdere Caddesi'ndeki bir alışveriş merkezi önünde toplandı. Ellerinde "Suruç'taki katliamın sorumlusu kontrgerilladır hesabını soracağız" yazılı pankart bulunan grup üyeleri burada slogan atmaya başladı.

Çevrede güvenlik önlemi alan polis de kalabalığın eylemlerine son vermesini istedi. Gruptakilerin, uyarıları dikkate almaması üzerine polis kalkanlarla fiziki müdahale bulundu. Polis ile grup üyeleri arasında kısa süreli bir arbede yaşandı. Polis eylemcileri yaka paça gözaltına alarak polis araçlarına bindirdi. Gözaltına alınan eylemciler polis merkezine götürüldü. (DHA)

KADIKÖY'DE MÜDAHALE

Suruç'taki patlamayı protesto etmek için Kadıköy Boğa'da toplananlara polis müdahalesi etti.

 

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde meydana gelen patlamayı protesto eden gruba polis müdahale etti. Göstericiler, polisin tazyikli su ve biber gazlı müdahalesinin ardından dağıldı.

Suruç’ta yaşanan bombalı saldırıyı protesto için bir araya gelen yaklaşık 300 kişi, Kadıköy Boğa Heykeli önünde toplandı. Yolu trafiğe kapatan ve yürüyüş yapmak isteyen göstericiler, polisin engeliyle karşılaştı. Polis, yürüyüşte ısrar eden gruba biber gazı ve tazyikli su ile müdahale etti.

Grup, yapılan müdahalenin ardından ara sokaklara dağıldı.