Şişli'de madde bağımlıları korku saçtı

Şişli'de madde bağımlıları korku saçtı
Şişli'de madde bağımlıları korku saçtı
Şişli'de bir AVM'nin metro çıkışını kendilerine mesken tutan 15 kadar madde bağımlısının üniversite öğrencisi genç kızı bıçakla gasp etmeye çalıştığı, vatandaşların yolunu kestiği ve güvenlikçilere saldırdığı iddia edildi.

Şişli'deki bir AVM'nin metro çıkışını mesken tutan madde bağımlısı, alışveriş merkezinin önünde yürüyen ve kafelerde oturan vatandaşlar ile özel güvenlikçilerin kabusu oldu.

Sabah gazetesinin haberine göre ilk olay, Mayıs ayı başlarında yaşandı. AVM'nin alt katındaki kafede arkadaşı ile birlikte oturan 22 yaşındaki üniversite öğrencisi Sinem B., kafenin yanına yaklaşan iki madde bağımlısı tarafından taciz edildi. Sinem B. ve yanındaki arkadaşından para isteyen madde bağımlısı iki genç , kafede görev yapan sivil güvenlik görevlisi tarafından uyarıldı ve bölgeden uzaklaştırıldı.

Söz konusu kafeyi gözleyen madde bağımlısı genç, 10 dakika sonra kafenin camlı bölümünden atlayarak AVM'ye girmeye çalıştı ve görevliler tarafından dışarıya çıkartıldı.

20 yaşındaki madde bağımlısı genç, yarım saat sonra kafeden tek başına ayrılan Sinem B.'yi takip ettikten sonra genç kızın yolunu kesti ve bıçağını doğrultarak, "10 lira vermezsen saplarım" dedi. Genç kızın çığlığı üzerine olaya müdahale eden güvenlik görevlileri madde bağımlısı genci yakalayarak polisi aradı.

ARBEDE ÇIKTI
Olay yerine gelen Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı polisler, kaçarak bölgeden hızla uzaklaşan Sinem B.'nin şikâyetçi olamaması nedeniyle madde bağımlısı genci gözaltına aldıktan sonra serbest bıraktı.

Vatandaşların sık kullandıkları alanda gerçekleşen ikinci olay ise geçtiğimiz hafta yaşandı. Farklı gruplar halinde alışveriş merkezinin çevresinde gün boyu dolaşan 15 kişilik tinerci grubu, vatandaşlardan para istedikleri esnada AVM'nin özel güvenlik görevlileri tarafından uyarıldı. İki grup arasında tartışma çıkınca madde bağımlısı bir genç elindeki tiner şişesini 26 yaşındaki Murat B. isimli güvenlik görevlisinin yüzüne boşalttı.

Polis, madde bağımlılarını ifadelerine başvurmak adına karakola götürdü. Tinerciler, haklarında şikayet bulunmadığı için serbest bırakıldı. Saldırıya uğrayan Murat B. ise dört gün rapor aldı.

"VATANDAŞ ŞİKÂYETÇİ OLMUYOR"
Durumdan şikayet eden özel güvenlik görevlileri, "Kafelerin etrafında saatler süren nöbetler tutmamıza rağmen önüne geçemiyoruz. İnsanlardan para istiyorlar. Tüm günümüz müdahale etmekle geçiyor. Toplanıyor, kalabalık gruplar halinde üzerimize saldırıyorlar. Sürekli polisi aramak zorunda kalıyoruz" dedi. Madde bağımlısı gençlerin, haklarında şikayet olmadığı için serbest kaldıklarını belirten emniyet yetkilileri ise, "Vatandaş bıçak zoru ile tehdit edilse dahi, korktuğu için şikâyetçi olmuyor. "Başımıza dert alırız" diyerek uzaklaşıyorlar" diyerek vatandaşları şikâyetçi olmaları konusunda uyarıyor.


  http://www.radikal.com.tr/113556211355624

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  zavallı sosyal devlet bütün gücünü - demlicay2011

  koministlere içki içenlere kürtlere alevilere solculara ayırmış durumda. zamanı yok. tecavüze uğrayan genç kıza kemik yaşı büyüktür raporu çıkarıyorlar. yaştan yırtsın diye. işte devletin yaptığı işlerden birkaçı. dünya böyle dönmüyor. ne krallar padişahlar geldi geçti. senin 50 yıllık zulmün nedirki 5 dk gibidir. daha kıyamete çok var. tarih ve doğa affetmez. kötü günler göreceksiniz. polisine çürümüş sandeviç verenden ne beklenirki. alman mersedesi var yenmi. yerim yerim taş gibi valla. italyan kuzu derisi var oturun mu?

  Brazilya,Kolombiya örneği - muhammedaliclay

  1980lerde 50bine yakın madde bağımlısı çocuk sokak köpeği gibi avlandı,kamyonlarla amazona döküldü cesetleri,bu çocuklar sistem kurbanı bu pis sistem acımıyorsa bu çocuklar yetişecekler, tedavi ve terapi sonuçsuz kalabilir. Bence aileleri ölümle cezalandırılmalı, çocuklarda ne yazıkki işte beğenmediğiniz sosyalist sistemde olmayan birşey sokak çocukları, AVMlerinizi alın tepe tepe kullanın ayran için üzerine,nasıl olsa sizin çocuğunuz değil.

  AVM ve Kıyafet - inandırıcı değilsiniz - lordgod

  Daha üç gün önce, bir avm'ye inşaat işçileri alınmamıştı, kılıklarından dolayı...demek bu bir güvenlik önlemiymiş, doğrulaması da bugün haberlerde yer aldı ya, artık avm güvenliklerinin kıyafete göre insanları kovalamasına ses de etmeyiz, bir daha.

  Amme Suçu. - Clear

  Neden ille de şikayetçi olunması gerekiyor? İşlenen suç "amme suçu" değil mi? Üstelik güvenlik görevlisi de 4 gün rapor almış.Yani suçun sabitliği de oluşmuş.Daha ne? Mevcut TCK yetmiyor mu? İlle meclisten "Tinerciler Kanunu" mu çıkması gerekiyor? Bunları "AMETEM" yani madde bağımlılığı merkezlerine götürüp tedavi ettirin,sonra da ailelerine teslim edin,ailesi olmayanları da belli yerlere dağıtıp kendilerine iş bulup yerleştirin.Bu tinerci çocukları, zorbalıkla şebebeke halinde kullananları da, yakalayıp "çete kurmak" ve "suça azmettirmek" suçundan 25 yıl içeri tıkın.Bu çocukları koruma nutukları atıp onlar üzerinden reklam yapan sivil toplum örgütlerini ya da dernekleri sıkı kontrol altına alın ve amaçlarına uygun etkinlik göstermeyip,göstermelik şov yapanları kapatın.Bakın nasıl işler düzene girecek,görün.Ama kim uğraşacak demeyip,hem sokakların kurtuluşu,hem sokak çocuklarının kurtuluşu ve hem de vatandaşın huzuru söz konusu deyip,ciddiye almak şartıyla...