Şişme Noel Baba'yı bıçaklama eylemi

Şişme Noel Baba'yı bıçaklama eylemi
Şişme Noel Baba'yı bıçaklama eylemi
İstanbul Üniversitesi'nde bir grup, şişme Noel Baba'yı bıçaklayarak eylem gerçekleştirdi.

Hıristiyan dünyası dün gece İsa peygamberin doğum gününü Noel’i kutladı. Bu akşama kadar devam edecek olan kutlamalar, İstanbul Üniversitesi’nde ilginç bir eylemle protesto edildi.

Üniversite’nin Beazıt kampüsü önünde toplanan ir grup "Noel Baba beraberinde içki esrar, ölüm getirir" diyerek getirdikleri bir şişirilmiş Noel Baba balonunu bıçakla patlattı.

Noel kutlamak isteyen Müslümanlara karşı çıkan gruplar bir süredir sosyal medya üzerinden yaptıkları çağrıları bugün eyleme dönüştürdü.

Noel Baba’ya yumruk atan takkeli kaslı adam posterlerini Saadet Partisi’nin gençlik kolunun hazırladığı belirtiliyordu. Posterde “Yılbaşı ve Noel kutlamalarına HAYIR!” sloganı bulunuyor.


  http://www.radikal.com.tr/1168144116814410

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Gelecekte Bir gün - Chixculub

  "Biiiiz Noel baba pıçaklayan o eşşiz neslin torunlarıyız" dedirtmemek için torunlarımıza bu haber sanki başka memlekette olmuş gibi yapalım ve bunu yayalım lütfen!

  şov zamanı - demlicay2011

  bir takım kendine görev bilmiş bu ayak işlerini. asıl işlere güçleride beyinleride yetmiyor zaten uğraş dur yoksulun fakirin cahilin beyniyle. zavallılar yüzde 2 bile oy alamazken kenidlerine iş çıkarıyorlar. alman üretsin bu garip şeyler tüketsin olacak iş mi şimdi bu.

  Siz - Canbaba68

  Sizler 1500 yıldır Kan zulüm şiddet ayrımcılık dışında insanlığa ne verdinizki Noel babadan hesap soruyorsunuz...

  Noel Baba'dan ne istiyorsunuz? - Cafer Bezgetiren

  Bu kadar skandalın ortasında Noel baba mı dert oldu yani. Noel'i yılbaşını, Noel Babayı herşeyi birbirine karıştırıp çorba etmişler.Bence önce bu konularda biraz bilgi sahibi olsalar sonra neyi protesto edeceklerse etseler diyeceğim ama nafile..

  Noel-Yılbaşı Farkı - Wyzcore

  Gençliğimiz çok bilgisiz. Üstelik bilgi sahibi olmadan çok cömertçe cesur yorumlarda bulunuyorlar. Noel 25 Aralık'ta İsa peygamberin yeryüzüne gelişinden ötürü bir gün öncesinde hristiyanlar tarafından kutlanılan bayramdır. Yılbaşı ise 31 aralık gecesi herkes tarafından kutlanan yeniyılın gelişini kutlama etkinliğidir. İster alkol alarak kutlarsınız, ister pasta yiyip kahve içerek, ister çiğ köfte şalgam ile; bu birincisi. İkinci nokta ise gösterinin şiddet eğilimi. Bu nasıl bir kin, bu nasıl bir nefret, bu nasıl bir korku ?

  Noel Babayı bıçalklayanlar Muhammet'in karikatürleri hakkında ne düşünmüştüler? - huberhirsch

  Kendi inanç nesneleri için terör estiren Müslümanlar, diğer dinlere böyle saldırırken ironiyi hiç mi farkedemezler?

  ya siz - yabanci

  noel baba olum getirir ya sizler?donup bir etrafiniza baksanizha her yer savas her yer olum olmayan yerlerde rusvet .....diyelim ki yil basini degistirdik bize ait bir yil basi soylesenizha????sizler ancak olum kusarsiniz ...gucunuz sisme bota yeter!!!!!!