Siste ulaşım: İstanbul'a niyet, İzmir'e kısmet!

Siste ulaşım: İstanbul'a niyet, İzmir'e kısmet!
Siste ulaşım: İstanbul'a niyet, İzmir'e kısmet!

Atatürk Havalimanı?nda görüş mesafesi zaman zaman 150 metreye indi. Bazı uçaklar İzmir?e yönlendirildi. fotoğraf: SEBAHATTİN METİN / Aa

Hafta ortasına kadar sis
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden elde edilen bilgiye göre sisli hava çarşamba gününe kadar Marmara Bölgesi ve yurdun iç kesimlerinde etkili olacak. Ulaşıma dikkat!


İSTANBUL - Marmara Bölgesi ve İç Anadolu’yu etkisi altına alan sis, ulaşımı felç etti.  THY sis nedeniyle 50 seferini iptal etti. Sabiha Gökçen, Yeşilköy Atatürk ve Ankara  Havalimanları’na inemeyen uçaklar başka meydanlara yönlendirildi. Deniz Otobüsleri A.Ş ’nin (İDO) pek çok vapur seferi iptal edildi. 

HAVA ULAŞIMINA DARBE:  Sabiha Gökçen Havalimanı’nda önceki gece yaşanan sis yüzünden uçak iniş ve kalkışları iptal edildi. Uçaklar, Atatürk Havalimanı’na yönlendirildi. Ancak dün sabaha karşı sisin etkisini artırması nedeniyle de Atatürk Havalimanı’na inmesi beklenen 50 uçak, Ankara, İzmir, Adana, Samsun ve Antalya’ya yönlendirildi. 50 sefer iptal edildi. Akşam saatlerinde, Atatürk Ahvalimanı’ndan tüm içi hat uçuşları iptal edildi. Ankara’da da dün saat 04.30’dan itibaren beş saat Esenboğa Havalimanı’na uçak inemedi.

DENİZ ULAŞIMI AKSADI: Sisin İstanbul Boğazı’nda görüş mesafesini
düşürmesi nedeniyle de transit gemi ge-çişleri durduruldu. İzmit Körfezi’nin doğusunu etkisi altına alan yoğun sis Kocaeli Büyükşehir’in deniz otobüsü seferlerinin durmasına neden oldu. Çanakkale Boğazı, yoğun sis nedeniyle çift yönlü olarak transit gemi geçişlerine kapatıldı. Çanakkale Boğazı her iki yönden transit gemi geçişlerine kapatıldı. 

TEM’DE TRAFİK KİLİTLENDİ: Yolların kayganlaşması ve görüş mesafesinin düşmesi nedeniyle İstanbul’da çok sayıda maddi hasarlı trafik kazası da meydana geldi. TEM Otoyolu Edirne istikameti Mahmutbey Viyadüğü çıkışında görüş mesafesinin 10 metreye kadar düşmesi sonucu beş araç birbirine girdi. Saat 08.00 sıralarındaki kazada ölen ya da yaralanın olmadı ancak TEM Otoyolu bir süreliğine trafiğe kapandı. Kaza nedeniyle TEM’de kilometrelerce uzayan araç kuyruğu oluştu. Yolda kalan sürücüler duruma isyan ederken bazı kişilerin servislerden inerek işyerlerine yürüyerek gitti. 

GEMİLER ŞARKÖY’E SIĞINDI: Marmara’da seyreden 34 şilep ve tanker, önceki gece görüş mesafesinin 50 metreye kadar düşmesi nedeniyle rotalarını Şarköy ilçesi sahillerine çevirdi. Balıkta olan tekneler de geri dönerek Şarköy, Mürefte ve Hoşköy balıkçı barınaklarına demirlediler. (Radikal, dha)