Site bekçisi 9 kurşunla öldürüldü

Site bekçisi 9 kurşunla öldürüldü
Site bekçisi 9 kurşunla öldürüldü
Bodrum'da çalıştığı siteye minibüsü ile giriş yapan bekçi, kimliği henüz belirsiz bir kişinin silahından çıkan 9 kurşunla öldürüldü.

BODRUM - Olay, dün saat 22.30 sıralarında, ilçeye bağlı Ortakent-Yahşi Beldesi'ndeki Sanatçılar Sitesi'nde meydana geldi. Evli ve bir çocuk babası olan 31 yaşındaki Mehmet Söyler, çalıştığı siteye kullandığı 48 VG 446 plakalı minibüsü ile giriş yaptı.

Söyler, bu sırada girişteki kulübenin arkasına saklanan kimliği henüz belirsiz bir kişinin silahlı saldırısına uğradı. Minibüsün ön camından giren 9 kurşun Söyler'in başına ve vücudunun çeşitli yerlerine isabet etti. Ağır yaralanan Söyler, site sakinlerinin ihbarı üzerine gelen acil yardım ekiplerince Bodrum Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Hastanede yapılan müdahalelere rağmen Mehmet Söyler kurtarılamadı.

Eşinin ölüm haberini alan eşi Ayşe Söyler (26) baygınlık geçirdi.

Kaçan saldırganın kimliğinin belirlenmesi ve yakalanması için çalışma başlatıldı. Çevrede incelemede yapan ekipler, tabancanın 9 milimetre çapında olduğunu ve olay yerinde 14 boş kovan bulunduğunu kaydettiler. Mehmet Söyler'in cesedi otopsi için Muğla Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Cinayetin nedeni araştırılırken, olayla ilgili soruşturma çok yönlü olarak devam ediyor.

DHA - Yaşar ANTER