Sivas esnafı Yazıcıoğlu'nu andı

Sivas esnafı Yazıcıoğlu'nu andı
Sivas esnafı Yazıcıoğlu'nu andı
BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun memleketi Sivas'ta vitrinlere 'Sizi Unutmadık' yazılı fotoğraflar asıldı, araç ve taksilere siyah bantlar bağlandı
SİVAS - Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun memleketi Sivas’ta kentteki işlerinin cam ve vitrinlerine "sizi unutmayacağız" ve "unutmadık, unutmayacağız" yazılı Yazıcıoğlu’nun fotoğrafları asıldı.


BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile partinin Sivas İl Başkanı Erhan Üstündağ, İl Başkan Yardımcısı Yüksel Yancı, Belediye Meclis Üyesi adayı Murat Çetinkaya ve İHA Sivas muhabiri İsmail Güneş’in Sivas’ta yaşayan aileleri, yetkililerin yapacağı resmi açıklamayı bekliyor.


Olayın üzüntüsünü yaşayan Sivas halkı ise ev ve iş yerlerinin camlarına Yazıcıoğlu’nun posterlerini astığı görüldü.


"SİZİ UNUTMAYACAĞIZ"

Partililer ise kentin işlek caddelerinde Yazıcıoğlu’nun "Sizi unutmayacağız", "Unutmadık, unutmayacağız" yazılı fotoğraflarını vatandaşlara ve esnafa dağıtıyor. Esnaf da bu fotoğrafları, Türk bayrakları ve "Dualarımız sizinle" yazılarıyla birlikte vitrinlerine ve camlarına asıyor. Esnaf, bu fotoğrafların etrafına da siyah bantlar yapıştırıyor.

Yine BBP Sivas İl Başkanlığı’nca kentin işlek caddelerindeki bilboardlara yapıştırdığı "Şimdi dua zamanı" yazısı dikkat çekiyor. BBP lideri Yazıcıoğlu’nun cezaevinde yazdığı şiirden kesitlerin yer aldığı sözleri fotoğraflarıyla birlikte kentteki bilboardlara asıldığı görülüyor.


HALK OTOBÜSLERİ VE TİCARİ TAKSİLERE SİYAH BANT BAĞLANDI

Kentte toplu taşıma hizmeti veren halk otobüsleri ile ticari taksiler ve diğer araçların önlerine ise siyah bantlar bağlandığı gözlendi. Bu araçlara, Yazıcıoğlu’nun "Sizi unutmayacağız" yazılı fotoğraflarının yapıştırıldığı görüldü.


Otobüs sürücüleri ve taksi şoförleri, Yazıcıoğlu’nun Sivas ve Türkiye için önemli bir değer olduğunu belirterek, olayın üzüntüsü içerisinde olduklarını, bu nedenle araçlarına siyah bantlar bağladıklarını ifade ettiler.


Yazıcıoğlu’nun 87 yaşındaki annesi Fidan Yazıcıoğlu, ağabeyi Yusuf Yazıcıoğlu, ablaları Naziye Soysal ve Mavuş Ocak ile diğer akrabalarının yaşadığı Sivas’ta üzgün bekleyiş sürüyor.(aa)