Sivas firarisi Alman oldu!

Sivas firarisi Alman oldu!
Sivas firarisi Alman oldu!
Almanya, 37 kişinin öldüğü Madımak Oteli katliamı firarisine vatandaşlık verdi.

Radikal.com.tr - Madımak Katliamı'nın firari sanıklarından birinin Alman vatandaşlığına kabul edildiği öğrenildi. Hürriyet'in haberine göre Karara Yeşiller Partisi Federal Meclis Milletvekili Memet Kılıç tepki gösterdi: “Anayasaya aykırı. Sivas canisi Alman vatandaşlığı zırhının arkasına sakladı.” 
Almanya ’da Yeşiller Partisi Federal Meclis Milletvekili Memet Kılıç’ın Meclis’e sunduğu soru önergesini cevaplayan Federal Hükümet , 2 Temmuz 1993’te 37 kişinin ölümüyle sonuçlanan Madımak Oteli katliamına karışan bir kişinin Alman vatandaşlığına alındığını açıkladı.

2 BAŞVURU, 1 KABUL
Kılıç’ın, “Almanya’da yaşayan Sivas katliamı mahkûmlarından veya zanlılarından kaç kişi Alman vatandaşlığı için başvurdu, kaçı karara bağlandı” sorusuna Federal Hükümet adına cevaplayan Müsteşar Dr. Ole Schröder, şimdiye kadar 2 talep geldiğini belirtti. Schröder, bir kişiye Alman vatandaşlığı verildiği, bir kişinin talebinin ise reddedildiğini açıkladı. Alman vatandaşlığı alan kişinin ismi ise bilgilerin gizliliği ilkesi gereği açıklanmadı. Sivas katliamcısının 31 Mayıs 2013’te Alman nüfus müdürlüğüne Alman vatandaşı olarak kaydedildiği de açıklamada yer aldı.
Karara tepki gösteren Milletvekili Kılıç, “Vatandaşlık, Alman güvenlik birimlerine yardımcı olduğu ve istihbarata çalıştığı için verilmiştir” iddiasında bulundu. Memet Kılıç, suç işleyenlerin vatandaşlığa alınmasının anayasaya aykırı olduğunu belirterek, “Almanya’da doğup büyüyen Türk çocuklarını Alman vatandaşlığına almamak için binbir dereden su getirenler, 37 kişinin ölümünden sorumlu kişiye Alman vatandaşlığı veriyor. Sivas canisi Alman vatandaşlığı zırhının arkasına saklandı” dedi.
Sivas davasından yargılanıp mahkûm olan firarilerden 9’u Almanya’da yaşıyor. Türkiye ’nin şimdiye kadar 9 hükümlü için 10 kez iade dosyası gönderdiğini belirten Memet Kılıç, Türkiye’nin iade dosyalarını eksik gönderdiğini Almanya’nın da iade etmemek için direndiğini belirtti. Firarilerin isimleri şöyle: 

Adem Ağabektaş (Stuttgart yakınlarında)
Mehmet Yılmaz, Murat Songür (Münih)
Vahit Kaynar (Berlin)
Sedat Yıldırım
Muhammed Nuh Kılıç (Mannheim)
Ömer Demir
Adem Bayrak
Eren Ceylan.


  http://www.radikal.com.tr/113677311367734

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  bu çapulcuları o zamanlar cia ve mit organize etmişti - demlicay2011

  şimdi sahip çıkıyorlar bakın. araya kimbilir kimler girdi. ama eninde sonunda gidecekleri yer bir avuç toprak. orada da kayırın bakalım gücünüz yetiryorsa sizi gidi şam şeytanları. bilmiyoruz zannediyorlar. açın anadolu katliyamlarına bir bakın.

  Alman adaleti sinifta kaldi - Al Capone

  Gurbetçi çocuklara vatandaslik vermezken - Katiller vatandaslik vermisler - utanmazlar

  İnsanlık dersi.. - kaşınan adam

  Zaman zaman bize AB normlarından bahsedip insanlık dersi vermeye kalkanlar ve Tayyip beyin eleştirilmesine dahi tahammül gösteremeyenler ,diri diri insanları yakan cellatlara ülkelerinde oturma izni veriyorlar.

  ALMAN DEVLETİ - pispor

  de Sivas ta insanları diri diri yakanlardan aşağı değil kaç Türk ailesi alman ırkçıları tarafından yakıldı ne tez unuttular Solingeni ha hitler ha kemalizm ne farkı var yakında belki Kemalistlerde "Solingen" katillerine vatandaşlık hakkı verir