Sivas merkezli operasyonda 35 polise gözaltı

Sivas merkezli operasyonda 35 polise gözaltı
Sivas merkezli operasyonda 35 polise gözaltı
Yasadışı dinleme gerekçesiyle 18 ilde düzenlenen operasyonda 10 polis gözaltına alındı.Toplamda 35 polis hakkında gözaltı kararı olduğu belirtildi.

RADİKAL - Sivas merkezli olarak 18 ilde yasadışı dinleme faaliyetlerinde bulundukları iddiasıyla 35 polis için gözaltı kararı çıkartıldı, ilk etapta 10 polis gözaltına alındı. 

Sivas Emniyet Müdürlüğü tarafından uzun süredir devam eden soruşturma kapsamında Sivas başta olmak üzere, aralarında Ankara , Eskişehir, Ordu ve Çorum gibi illerin de bulunduğu 18 ilde polis ekipleri bugün öğlen saat 11.00 sıralarında operasyon başlattı. Daha önce çeşitli usulsüz dinleme faaliyetleri düzenledikleri iddia edilen ve bu çalışmaları müfettiş raporları ile tespit edilen aralarında eski şube müdürlerinin de bulunduğu 10 polis gözaltına alındı.

Sivas'ta ise biri eski İstihbarat Şube Müdürü F.A. olmak üzere 2 kişi gözaltına alındı. Diğer illerdeki polislerin daha önce Sivas'ta görev yapan ve tayin ile bu illere gönderilen polisler olduğu öğrenildi.

MESAİ BAŞINDAYKEN ALINDILAR

Polislerin bir kısmı mesai başındayken, izinli olanlar ise evlerinden alındı. Sivas'ta sağlık kontrolünden geçirilen 2 polis, sorgulanmak üzere yeniden Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Operasyonun detaylarıyla ilgili daha sonra açıklama yapılması bekleniyor.
DHA/Halife YALÇINKAYA-Gökhan CEYLAN


  http://www.radikal.com.tr/131263113126311

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Suyu çıktı - user771112

  1.5 yıldır paralel yapıda paralel yapı. 8000 kişi dinlenmiş deyip mahkeme kararıyla 230 kişi dinlendiği ortaya çıkıyor hergün yalan üstüne yapan. tutuklananalar ya serest bırakılıyor yada hapse atılıp ortaya hiç bir iddianame konmuyor. milletimde filmi kafası karışık izliyor.