Sivas'ta HDP ilçe başkanına saldırı

Sivas'ta HDP ilçe başkanına saldırı
Sivas'ta HDP ilçe başkanına saldırı
HDP Sivas Merkez İlçe Eşbaşkanı Müteren Durak ile parti üyesi Hakan Toprak, dün akşam bıçaklı bir saldırıya uğradı. Hastaneden sonra Emniyet'e götürülen Durak için buraya gelen HDP'lilere de 50 kişilik bir grup tarafından saldırı düzenlendiği öğrenildi.

RADİKAL - HDP Sivas Merkez İlçe Eşbaşkanı Müteren Durak ile parti üyesi Hakan Toprak, dün akşam bıçaklı bir saldırıya uğradı. Hastaneye kaldırılan Durak’ın hayati tehlikesi bulunmadığı belirtildi.

4-5 YERİNDEN BIÇAK DARBESİ ALDI

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Sivas Merkez İlçe Eş Başkanı Müteren Durak ile parti üyesi Hakan Toprak, ellerinde bıçaklar bulunan bir grubun saldırısına uğradı. Saldırı sonucu Durak, 4-5 yerinden bıçak darbesi aldı, Toprak ise darp edildi. Saldırının ardından saldırganlar uzaklaşırken Durak Sivas Numune Hastanesi’ne kaldırıldı.

Hayati tehlikesi bulunmadığı öğrenilen Durak ve Toprak, tedavilerinden sonra ifade için Sivas Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Saldırı haberi üzerine emniyet müdürlüğü önüne gelen HDP’lilere burada biriken 50 kişilik bir grup tarafından saldırı düzenlendiği bildiriliyor. (Rudaw/İMC)


  http://www.radikal.com.tr/131771513177155

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  cahiler - kocero 21

  T C C baskani kürdlere saldirirsa tabiki böyle barbarlarda doldurusa geliyorlar cahilikten barbarliktan baska bir sey deyil

  barbarlik - kocero 21

  bu fasistler ancak gurup halinde saldirirlar teke tek kuzu gibiler, barbarliktir bu

  Faşist-Yobaz saldırıları - Selimserincan

  Sivas Şehrini kirleten bu faşist ve yobaz kesim; daha evvel de bir çok katliama imza atmış eli kanlı katillerin ardıllarıdırlar.Bunların zihniyeti son derece insanlıktan uzak olduğu için farklı düşünceye tahammülleri yok.

  BU SALDIRILAR HUZURUMUZA KAST EDİLEN VAHİM EYLEMLERDİR. - m.rozbilen

  HDP'lilere sakdıran bu huzur bozucu terörist gruplar'a engel olunmaz ve yakalanıp haklarında yasal işlem yapılmazsa altında ezilecek olan hükumet ve huzurumuz olur. Hemen her seçimde benzer saldırılara göz yumulması ya da görmezlikten gelinmesi vahimdir. Güvenlik kuvvetleri bu konuda çok pasif. Hani tomalarnız, biber gazınız?

  Ülke çıldırmış - user1039803

  Bu ülkenin CB. çıkıp tüm ülkenin karşısında HDP ve onun seçmenini hedef göstererek kışkırtıcılık yaparsa, polisi, savcısı hiç sebepsiz saldırıp, dava açarsa, kin ve düşmanlığı oy oranını yükseltmek için kullanacaksa, ülkedeki piskopatlarda öyel ulu orta faşist saldırılar yaparlar. Ülkeyi ne hale getirdi bu adam...