Sivas'ta HDP ilçe başkanına saldırı

Sivas'ta HDP ilçe başkanına saldırı
Sivas'ta HDP ilçe başkanına saldırı
HDP Sivas Merkez İlçe Eşbaşkanı Müteren Durak ile parti üyesi Hakan Toprak, dün akşam bıçaklı bir saldırıya uğradı. Hastaneden sonra Emniyet'e götürülen Durak için buraya gelen HDP'lilere de 50 kişilik bir grup tarafından saldırı düzenlendiği öğrenildi.

RADİKAL - HDP Sivas Merkez İlçe Eşbaşkanı Müteren Durak ile parti üyesi Hakan Toprak, dün akşam bıçaklı bir saldırıya uğradı. Hastaneye kaldırılan Durak’ın hayati tehlikesi bulunmadığı belirtildi.

4-5 YERİNDEN BIÇAK DARBESİ ALDI

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Sivas Merkez İlçe Eş Başkanı Müteren Durak ile parti üyesi Hakan Toprak, ellerinde bıçaklar bulunan bir grubun saldırısına uğradı. Saldırı sonucu Durak, 4-5 yerinden bıçak darbesi aldı, Toprak ise darp edildi. Saldırının ardından saldırganlar uzaklaşırken Durak Sivas Numune Hastanesi’ne kaldırıldı.

Hayati tehlikesi bulunmadığı öğrenilen Durak ve Toprak, tedavilerinden sonra ifade için Sivas Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Saldırı haberi üzerine emniyet müdürlüğü önüne gelen HDP’lilere burada biriken 50 kişilik bir grup tarafından saldırı düzenlendiği bildiriliyor. (Rudaw/İMC)