Siverek'te eşekler buz tuttu

Siverek'te eşekler buz tuttu
Siverek'te eşekler buz tuttu
Şanlıurfa'nın Siverek İlçesi'nde soğuk ve karlı havada başıboş eşekler buz tuttu. Gördükleri manzara karşısında şaşıran köylüler, eşekleri ahıra götürdü.

SİVEREK - Siverek'e 35 kilometre uzaklıktaki Karlık Köyü'nde, dün geceden itibaren etkisi gösteren soğuk ve kar yağışı nedeniyle tarlalardaki başıboş 5 eşek buz tuttu. Köyün 1 kilometre dışındaki boş alanda soğuktan korunma içgüdüsüyle birbirine sokulup hareketsiz kaldıkları sanılan eşekler, köylüler tarafından ahıra götürüldü. (Mehmet

SEZGİN/DHA)


  ETİKETLER:

  kar

  http://www.radikal.com.tr/1165888116588811

  YORUMLAR
  (11 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  korkunç - snout

  donan eşekleri haber vermenin kutsallığı bir yanda dursun, eşekler hala hayattayken kamerayla etrafında çember çizmek ne korkunçtur.

  sadece eşek mi - thirth eye

  bu hayvanların durumu aslında bizim evlerimizde hevesle beslediğimiz ve sonra sokağa saldığımız hayvanlara karşı sorumluluğumuzu da hatırlatmalı.bir bebeği doğurupta cami önüne bırakmakla bir hayvanı besleyip onu sokağa salmak arasında benzerlikler yok mu sizce. biz insanlar canlılar arasında en zeki olmakla övünüyorsak övünmemiz gereken başka değerlerde geliştirmeliyiz. ikisi de candır.

  Suc duyurusu... - coldwater

  Bu caniligin sorumlularinin bulunup cezalandirilmasi lazim. Sorsan mutlaka sapina kadar müslümandir bunun sorumlusu caniler...

  BIZ INSANLAR ! - palenke

  9 ay Essekleri sömüren ve calistiran insanlar 3 ay kisin eseklere bakmaktan acizler,yuh size.

  INSANLIK ADINA UTANC TABLOSU ! - palenke

  Bu güzel varliklari,Ac ve susuz buz gibi havada disarda birakanlari siddetle lanetliyorum,Esekler donarken Videoya ceken arkadasada yuh diyorum,bunlar canli degilmi,biz insanlar üsüyünce nasil oluyoruz,eseklerde ayni sekilde canlari aci cekiyordur.YUH INSANLIGIMIZA YUHH !

  ESEKLERIN GAZABINA UGRAYIN ! - palenke

  Esekleri ilkbahardan sonbahara kadar deyim yerindeyse Esek gibi calistirirlar,kisin ise yem vermemek ve ilgilenmemek icin Dogaya birakirlar,ilkbaharda hepsi toplanir ve tekrar ise kosulur,ey insanoglu bu yaptigin hakmidir,bu hayvanciklari buz gibi havada disarda birakmak donana kadar,yalnizca insanoglunun yapacagi bir merhametsizliktir.Aralarinda yavru esekler olmasina ragmen bu vicdansizlik sürüyor,yalnizca o yöreye ait bir tutum degil yalnizca,bizim Nevsehirdede aynisi yapilir.

  ... - k-a-o-s

  hayvanların barınacak tüm alanlarını işgal ettiğimiz için ne soğuktan ne sıcaktan korunabiliyorlar...