Sivil toplum toplantısında sivil topluma söz yok!

Sivil toplum toplantısında sivil topluma söz yok!
Sivil toplum toplantısında sivil topluma söz yok!
AB'ye üyelik sürecine katkı amacıyla Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış'ın ev sahipliğinde düzenlenen "Sivil Toplumla Diyalog" toplantısında konuşmacılar arasında yer verilmeyen Türk-İş Başkanı Mustafa Kumlu, Hak-İş Başkanı Salim Uslu ve TİSK Başkanı Tuğrul Kudatgobilik, kendilerine konuşma imkanı verilmediği için salonu terk ettiTürkiye’nin Avrupa Birliği üyelik sürecine katkıda bulunması amacıyla Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’ın ev sahipliğinde düzenlenen “Sivil Toplumla Diyalogö toplantısında Türk-İş Başkanı Mustafa Kumlu, Hak-İş Başkanı Salim Uslu ve TİSK Başkanı Tuğrul Kudatgobilik, konuşmacılar arasında kendilerine yer verilmediği için salonu terk etti.
Hak-İş Başkanı Salim Uslu, bunun “Sivil toplum kuruluşlarının bugüne kadarki Türkiye AB ilişkilerindeki girişim sorumluluk ve birikimlerini yok sayan bir toplantıö olduğunu söyledi.
Egemen Bağış’ın ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda Bağış’ın yanı sıra TÜSİAD Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu birer konuşma yaptı.
Toplantıda kendisine konuşmacı olarak yer verilmemesine tepki gösteren Hak-İş Başkanı Salim Uslu, ANKA’ya yaptığı açıklamada, toplantının organizasyonuna itiraz ettiğini söyledi. Salim Uslu, “Son derece acemice düzenlenmiş. Geçmişte yapılan toplantılarının formatının bile gerisinde kalan bir toplantı. Sivil toplum kuruluşlarının bugüne kadarki Türkiye AB ilişkilerindeki girişim sorumluluk ve birikimlerini yok sayan bir toplantıdır. Örgütlü kesimleri dışlayan bir toplantıdır” diye konuştu.(anka)