Siyasetçi oy peşinde

Yerel seçim yaklaşırken belediye başkan adayları oy uğruna 'döktürüyor'!

ANKARA / MUĞLA - Yerel seçim yaklaşırken belediye başkan adayları oy uğruna 'döktürüyor'!
Ankara'da BBP'den Keçiören belediye başkan adayı olan Avrupa kickbox şampiyonu Selahattin Bıyıklı, kampanyasını boks gösterisiyle başlattı. Seçim otobüsünden tekmeler savuran Bıyıklı, "Rakiplerimi nasıl ezeceğimi göstermek istedim. Ama onları oylarımla ezeceğim" diye konuştu.
1978 yılından bu yana kickbox ve tekvando hocalığı yaptığını söyleyen Bıyıklı, "Benim şimdiye kadar 50-55 bin öğrencim oldu. Onlar oy verse yeter" dedi.
Çevreci aday denize...
Muğla'da, Bodrum'un Turgutreis beldesinin bağımsız belediye başkan adayı olan 72 yaşındaki emekli jeoloji mühendisi Galip Baran, çevre temizliği yaparken, denize düştü. Üzerine 'Temizlemek değil, kirletmemek önemli' yazılı tişört giyen ve yerdeki sigara izmaritlerini toplarken ayağı burkulan Baran, bir anda denize yuvarlandı. İyi yüzme bilmeyen Baran'ı çevredeki tekneciler kurtardı.
Yine Muğla'da Bodrum belediye başkanlığı için MHP'den aday olan Cengizhan Sancar ise bu ünlü tatil merkezine kar yağdırma vaadinde bulundu. Adaylar içinde en genci olan 33 yaşındaki emlakçı, "Bodrum diskolar, barlar cenneti oldu. Biz turizmde alternatifler geliştireceğiz. Kış turizmini canlandırmak için Bodrum'a buz pisti yapacağız, makineyle suni kar yağdırarak kış aylarında kayak sporunu alternatif olarak sunacağız" dedi.
(dha, aa)