Siyasi tabak kavgası

Meclis lokantalarında kullanılan servis tabakları ve bardaklar yenilenince eskilerin nereye hibe edildiği tartışması çıktı. CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin eski tabak ve...

ANKARA - Meclis lokantalarında kullanılan servis tabakları ve bardaklar yenilenince eskilerin nereye hibe edildiği tartışması çıktı. CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin eski tabak ve bardakların Deniz Feneri Derneği'nin araçlarına yüklendiğini görünce konuyu Meclis gündemine taşıdı.
TBMM'de bu yasama yılı başında lokantalarda da önemli tadilatlar yapıldı. Masa örtüleri, sandalye, tabak, çatal, bıçak, kaşık ve bardakların büyük bölümü yenilendi. TBMM Başkanlığı eskilerin nereye hibe edildiği konusunda ise bir açıklama yapmadı.
CHP'li Ahmet Ersin, konuyu TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın yanıtlaması istemiyle verdiği yazılı soru önergesi ile Meclis gündemine taşıdı. Ersin, Meclis lokantalarındaki tabaklar ve bardakların yeni amblemli tabak ve bardaklarla değiştirilerek yenilendiğini ancak, eski tabak ve bardaklarının 14 Kasım'da Üyeler Lokantası'nın kapısından koliler halinde Deniz Feneri Derneği'nin araçlarına yüklendiğini gördüğünü belirtti. Ersin, birkaç bin adet olduğunu sandığı bu servis tabak ve bardakların felakate uğrayan, yardıma muhtaç vatandaşlara hizmet eden kamu kurumları dururken neden Deniz Feneri'ne gönderildiğinin açıklanmasını istedi.
Niye SHÇEK'e değil?
Ersin, "Tabaklar Deniz Feneri Derneği'ne hibe mi edildi? Dernek bunları ne yapacak? Hibe edildi ise, niye Kızılay veya SHÇEK'e değil de, Deniz Feneri Derneği'ne hibe edildi? Bu kararı kim verdi? Bu servis tabak ve bardaklarının sayısı ve değeri nedir?" diye sordu. Türkiye'de İslam'a dayalı partiler güç kazandıktan sonra Kızılay ve SHÇEK gibi yardım kuruluşları yerine alternatif yardım kuruluşlarının ortaya çıktığını vurgulayan Ersin, şöyle dedi: "Belediyeler çerçevesinde örgütlenen, kimileri TV kanallarından yayımlanan 'yardım seferleri' aracılığıyla Türkiye çapında güç haline gelen yardım örgütleri yoksul vatandaşlara her vesileyle gıda, kömür, temizlik malzemesi dağıtarak partilerin siyasal propagandasına katkıda bulunuyor. Bu tip yardım örgütleri yardım malzemelerini şirketin adı yazılı ambalajlarla gerçekleştirdikleri için siyasi propagandanın yanında firma reklamı da gerçekleştiriyorlar."


    http://www.radikal.com.tr/7633607633600

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.