Siyasilerden Zeki Alasya mesajı

Siyasilerden Zeki Alasya mesajı
Siyasilerden Zeki Alasya mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Başkanı Cemil Çiçek ile siyasi parti temsilcileri Zeki Alasya'nın hayatını kaybetmesi sonrası başsağlığı mesajı yayımladı.

RADİKAL-Karaciğer hastalığı sebebiyle 22 Nisan'dan beri tedavi gören ünlü sanatçı Zeki Alasya bugün saat 10:32'de hastanede vefat etti. Alasya'nın hayatını kaybetmesi sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan ile siyasi parti liderleri mesaj yayımladı. 

'TİYATRO VE SİNEMANIN GELİŞİMİNDE BÜYÜK ROL OYNADI' 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , Zeki Alasya'nın vefatı nedeniyle yayımladığı mesajında şunları söyledi: "Türk sinema ve tiyatrosunun saygıdeğer ismi, oyuncu ve yönetmen Zeki Alasya'nın vefatını derin bir teessürle öğrendim. Sanatçı kişiliği ve canlandırdığı karakterlerle her yaştan vatandaşımızın sevgisini kazanan Zeki Alasya, oyuncu ve yönetmen kimliğiyle, sinema ve tiyatromuzun gelişmesinde önemli rol oynamıştır. Aziz milletimizin gönlünde müstesna bir yer edinen merhum sanatçımız, her zaman sevgi ve saygıyla yad edilecektir. Kıymetli sanatçımız Zeki Alasya'ya rahmet niyaz ediyor, ailesine, sevenlerine ve sanat dünyamıza başsağlığı diliyorum."

TBMM Başkanı Cemil Çiçek: "Hafızamızda geniş bir yere sahip olan, televizyon öncesi kuşak sanatçılarından olan Zeki Alasya, 50 yılı aşkın oyunculuk hayatında her zaman örnek bir kişi olmuştur. Canlandırdığı karakterlerle, seyircisiyle çok yakın bir iletişim kurmuştur. Oyunlarında ve filmlerinde sıklıkla toplumsal konuları işleyen değerli sanatçımızı her zaman özlemle anacağız. Genç sanatçıların örnek alması gereken bir oyuncu olan Zeki Alasya'ya Allah'tan rahmet diliyorum. Türk sinema, tiyatro ve televizyon dünyasının ve tüm sevenlerinin başı sağ olsun."

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik: Sinema ve tiyatro adına dönüm noktası olarak tanımlanabilecek pek çok çalışmanın sahibiydi. Türk tiyatro ve sinemasının usta ve duayen isimlerinden biriydi. Türkiye'nin yüzünü güldüren isimlerden biri olan Zeki Alasya için sanat, yaşamın bir kelime karşılığıydı adeta. Sinemamız ve tiyatromuz adına dönüm noktası olarak tanımlanabilecek pek çok çalışmanın sahibi Alasya, yetiştirdiği değerli isimlerle de bu toprakların her zaman gurur ve şükranla yad edeceği bir isim olacaktır. Seyircisini ısıtan sıcak tebessümüyle hatırlayacağımız Zeki Alasya'ya Yüce Allah'tan sonsuz rahmet; ailesine, sevenlerine ve aziz milletimize başsağlığı diliyorum.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay: Allah rahmet eylesin. Gelirken telefonlarımıza mesaj düştü. Ailesine, sevenlerine de başsağlığı diliyorum. Bir sanatçımızın kaybıdır. Çok da ani geldi doğrusu.

GERİDE ONLARCA HATIRA BIRAKTI 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli : Türk sinemasının gülen ve ahlaklı yüzü, Türk tiyatrosunun başarılı ve zirve ismi Sayın Zeki Alasya'nın ani vefatı milletimizi derinden üzmüştür. Merhum Alasya milyonların gönlüne girmiş, usta oyunculuğu, sade ve gösterişten uzak hayatıyla taraflı tarafsız herkesin takdir ve sevgisini kazanmıştır. 'Zeki-Metin' filmleriyle büyüyen bir nesil, bu güzide sanatçıların şefkati, hoşgörüyü, yardımseverliği, dostluğu ve duygusal yakınlığı mizahla buluşturarak anlatmasını elbette hafızalarından hiç çıkarmayacaktır. Merhum Alasya geride onca hatıra, onca iz ve eser bırakarak ebediyete vasıl olsa da, milletimizin vicdanında ve aklında her daim şükranla anılacaktır. Aziz milletimizin kalbinde yeri dolmayacak muhkem bir köşk edinen Sayın Zeki Alasya'ya Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum. Acılı ailesine, büyük milletimize, sevenlerine, Türk sinema ve tiyatro camiasına sabır ve başsağlığı dileklerimi iletiyorum. Ruhu şad, mekânı cennet olsun diyorum.