Sizi gidi Geziciler...

Sizi gidi Geziciler...
Sizi gidi Geziciler...
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Ankara'da bulvar açılışında yine Gezi Parkı protestocularını eleştirdi: "Acaba hayatınızda bir yere ağaç diktiniz mi!"

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği bulvar açılışında konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , “Sizi gidi Geziciler sizi” dediği protestocuları eleştirirken, “Eyyy Geziciler… Acaba hayatınızda bir yere bir tane ağaç diktiniz mi be?” diye sordu. Başbakan, “Hukuksuz yapacakları her eylem karşısında devletin o bükülmez bileğini bulacaktır. Bunu bilmelerini istiyorum. ‘Batı şunu’der… ‘Bunların hiçbiri bizi ırgalamaz” ifadesini kullandı.
Konuşmasının başında Zafer Bayramı’nın tüm vatandaşlara kutlu ve mübarek olması temennisinde bulunan Erdoğan, şu mesajları verdi:
TENEKE ÇALAN GENÇLİK ARAMIYORUZ: Allah’a hamdolsun, şehitlerin izinden yürüyen bir gençlik var bugün. Çok şükür zaferlerine, ecdadına, tarihine sahip çıkan, oradan ilham alan, geleceğe güvenle, azimle, özgüvenle bakan bir gençlik var. Dikkat edin, bu gençlik elinde taşla sopayla, sapanla, molotofkokteyliyle değil, kitapla, defterle, kalemle, zihninde fikirle, yüreğinde cesaretle yürüyen bir gençlik. Bu gençlik, terör örgütlerine vagon olan, Türkiye aleyhine karanlık terör örgütlerine piyon olan değil, Sultan Alparslan’ın, Fatih’in, Gazi Mustafa Kemal’in, Fevzi Çakmak’ın, Kazım Karabekir’in, Mehmet Akif’in izinden yürüyen bir gençlik. Bu gençlik, yakıp yıkan değil, kırıp döken değil hakaret eden değil, barbar bir gençlik, vandal bir gençlik değil; edebi bilen, adabı bilen, ahlakı kendisine azık edinen, vatanı için ter döken, okuyan , en önemlisi de şühedadan yani şehitlerimizden ilham alan bir gençlik. Biz böyle bir gençlik arıyoruz. Biz teneke çalan bir gençlik aramıyoruz. Biz tencere tavacı bir gençlik de aramıyoruz. Biz okuyacak, düşünecek ve Türkiye’nin istikbaline taş koyacak, duvarlarını örecek, Türkiyemizi yeniden inşa etmede ter dökecek bir gençlik arıyoruz. İşte o gençlik burada.
EYYY GEZİCİLER..: Büyükşehir Belediye Başkanımız Melih Bey ve ekibine tüm milletim adına teşekkür ediyorum. Zira Ankara sadece 14 km’lik bir yol kazanmadı. Bu yolla beraber 60 bin yeni ağaç ve 3 milyon çalı kazanmış oldu. Eyyy Geziciler… 10 tane ağaçla başladınız değil mi? Acaba hayatınızda bir yere bir tane ağaç diktiniz mi be?... Kanal İstanbul’u da yapacağız. Bunların akılları almaz. Bunların akılları şunu alır: Acaba bu projeyi nasıl engelleriz? Üçüncü havalimanı ihalesini yaptık ya onu durdurmak için bile başvurdular. Sizi gidi Geziciler sizi. Gezseniz yine kâr. Hep yatıyorsunuz. Ne yaparsanız yapın bu kutlu yürüyüşü durduramayacaksınız. Bizi sevsinler ya da sevmesinler biz herkese hizmet götürüyoruz. Bize hangi tuzakları kurarlarsa kurşunlar bilsinler ki hepsinin üzerinden, Allah’ın tuzağı vardır. En büyük tuzak onunkidir.
BATI NE DER: Hukuksuz yapacakları her eylem karşısında devletin o bükülmez bileğini bulacaktır. Bunu bilmelerini istiyorum. Batı şunu der.. Bunların hiçbiri bizi ırgalamaz. Ülkemizin huzurunu refahını kaçıranlar bunun bedelini öderler. Size verilecek alan içinde gider mitingini yaparsın. Biz nasıl yapıyorsak sen de öyle yaparsın. Hukuk- dışılığa müsaade yok. Millet yetkiyi demokrasiyle verir, demokrasiyle alır. Verilen yetki bu süre içerisinde kullanılır.
ADINI ‘ANKARA BULVARI’ KOYDU: Ankara’nın adının verildiği bir bulvar yok. Melih Bey’e dedim ki bu bulvarın adı ‘Ankara Bulvarı’ olsun. Ne o medya, beğenmediniz mi yoksa? Benim teklifim bu. Meclisinizde görüşürsünüz. Hayırlı olsun diyorum.
TANKLA ÖLDÜRÜLDÜĞÜNDE SUÇ DEĞİL Mİ: Kimyasal silahla insanların ölümü suç oluşturuyor da yüz binlerce insan tankla topla öldürüldüğünde suç oluşturmuyor mu? Bu nasıl bir mantıktır anlamıyorum. Eğer netice, insanın ölümüyse onun ölümüne sebep olan ne olursa olsun insanlık olarak onun karşısına dikilmek zorundayız.

Gökçek ‘Gezi zekâlılar’ bölümünü söylemedi

Erdoğan’dan önce kürsüye Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek çıktı. Gökçek’in elindeki konuşma metnini okurken bir sayfayı ‘atlaması’ dikkat çekti. Gökçek’in atladığı sayfada, “İstanbul’da Gezi Parkı’ndaki 8 ağacı bahane edip Türkiye’yi karıştıranlar şimdi ODTÜ’de sökülecek 300 ağacı 7000 adet diye halka takdim edip bu bahaneyle ortalığı karıştırmak istiyorlar. Sayın Başbakanım; Bu ‘Gezi zekalılar’ Ankara’da belediyemizi ağaç kesmekle suçlayarak en büyük hatayı yaptılar. ODTÜ yolundan 300 ağaç sökeceğiz, ODTÜ’ye 10 bin boylu ağaç dikeceğiz” yazıyordu. Gökçek’in ‘atlaması’ üzerine bazı görevlilerin, gazetecilerin elindeki konuşma metnini almak istemeleri dikkat çekti.

GAZETECİLERE ÜÇ BOYUTLU X-RAY'LE ARAMA YAPILDI

Açılışta Erdoğan’ın koruma çemberine yeni bir halka daha eklendiği görüldü. Erdoğan’ı takip eden gazetecilerin eşyaları 3 boyutlu X-Ray cihazından teker teker geçirildi. Bu sırada polislerin gazetecileri radyasyon tehlikesine karşı cihaza fazla yaklaşmamaları yönünde uyarmaları dikkat çekti.