Sizi muayene eden sahte doktor olmasın?

İSTANBUL - İstanbul’da bir sahte doktor ve iki sahte polis yakalandı. Sahte polislerin travestilerle para vermeden ilişki kurmak için bu yolu kullandığı belirlendi. Tıp eğitimini yarıda bırakan ‘doktor’unsa dört ay sahte kimlikle poliknilikte çalıştığı saptandı.
Çarşamba günü bir poliklinikte çalışan ‘dahiliye uzmanı’ Şenay Hatipoğlu’na muayene olan bir kadın hasta, hastalığının farklı bir şekilde anlatılması üzerine şüphelenip İl Sağlık Müdürlüğü’ne başvurdu. Polikliniğe giden ekiplere diplomasını gösteremeyen Hatipoğlu, başka bir doktorun diploma numarasını verdi. Ancak ekipler durumu anlayınca polise haber verdi. Tutuklanan Hatipoğlu’nun, nisan ayından beri poliklinikte çalıştığı ve İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’ndeki eğitimini yarıda bıraktığı belirlendi.

Bedava ‘ilişki’ için sahte polislik
‘Sahte polisler’ olayı ise Bağdat Caddesi’nde yaşandı. Bölgede kendilerine polis süsü veren iki kişinin bulunduğu ihbarı üzerine polis harekete geçti. Önce travesti ve hayat kadınları gözaltına alındı. Bu kişilerin gösterdiği, içinde telsiz, kurusıkı tabanca ve siren sistemi olan bir araçta 54 yaşındaki Z.H ile 34 yaşındaki H.G. gözaltına alındı. Zanlıların arabalarına aldıkları kişiler kendilerini plis olarak tanıtarak para vermeden ilişki kurdukları belirlendi. İki zanlı serbest bırakıldı. (dha)