Skandal tweetin sahibi hakemden ilginç savunma!

Skandal tweetin sahibi hakemden ilginç savunma!
Skandal tweetin sahibi hakemden ilginç savunma!
Uludere'de yaşanan olayların 2. yıldönümüyle ilgili Twitter'da; 'Ölen katırlar sizden daha değerliydi, onlara üzülün' yazısını paylaşan TFF hakemi Ümit Çınarlı, konu hakkında ilginç bir açıklama yaptı.

Uludere'de yaşanan olayların 2. yıldönümünde attığı tweetlerde "Ölen katırlar sizden daha değerliydi, onlara üzülün bence" diyen TFF Hakemi Ümit Çınarlı konu hakkında bir açıklama yaptı: "Ben hayvan haklarını savundum. Ben hiçbir etnik unsuru kastetmedim. TSK'nın yaptığı bir eylemi savundum" 

Posta.com.tr'nin haberine göre, Uludere'de 34 kişinin TSK'ya ait savaş uçaklarıyla bombalanarak öldürüldüğü olayların 2. yıldönümünde Twitter 'da dolaşan bir tweet sosyal medyayı salladı. Bu tweet, Türk Futbol Federasyonu Hakemi Ümit Çınarlı'ya aitti.

'ULUDERE'DE ÖLEN KATIRLARA ÜZÜLÜN BENCE'

Ümit Çınarlı kendisine ait olan twitter hesabında "Hümanizm köpekliktir. Uludere'deki katırlara üzülün bence. Uludere olayının ikinci yıl dönümü kutlu olsun. Ölen katırlar sizden daha değerliydi" yazdı.

Ümit Çınarlı yaptığı açıklamada "Ben hayvan haklarını savundum. Ben hiçbir etnik unsuru kastetmedim. TSK'nın yaptığı bir eylemi savundum. Silah kaçakçılığı yapan, askere kurşun sıkan insanları eleştirdim. Herhangi bir ırka karşı düşmanlık beslemem. Abartıldığını düşünüyorum. Cemal Süreya da Kürt ama onu da severim" dedi.


  http://www.radikal.com.tr/1168388116838822

  YORUMLAR
  (22 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  en agir ceza! - haydaa

  en trajik olani da bu denli fasist ve irkci hatta kotuluk orgutleyen kotu niyetli bir insanin hakem olusu! bu davranisa, tavira en agir ceza neyse o verilmeli. bu ulkede siyahi oyunculara muz gosteren taraftarlar var sonra da karnim acikmisti aciklamasi yapiyorlar, bu arkadas ta hayvan haklari savunucusuymus, way be ya! irkcilik en agir insanlik suclarindan biridir, agir cezalandirilmali!

  tff üzerin düşeni yapsın - merydien

  gazete haberlerine konu olan hakem,kurumunuzun çalışanıdır. olaya konu olan twitter hesabında kurumunuzun logosu gözükmektedir. kurum kültürü, kurumun çalışanlarıyla, kurum felsefesiyle, kurumsal davranışla bütünlük kazanır. hakeminizin yaptığı sizden bağımsız düşünülemeyeceği için, bu nefret söylemi karşısında sizlerden de gerekli bir açıklama/eylem bekliyorum. Saygılarımla

  savcılıga - sirok

  nefret suçu işlemiştir. şikayetimi ayrıca dilekçeylede savcılığa ulaştıracağım

  irkcilik - tahtasiz

  savcilari göreve cagiriyorum

  TFF ne yapar ? - celalli

  Bu kişi bir TFF çalışanıdır. Profilinde TFF amblemini ve ismini kullanarak bu rencide edici sözleri söyleyebiliyorsa TFF de kurum olarak gereğini yapmalıdır !!! TFF biran önce üç maymunu oynamasını bir kenara bırakıp bu olaya el atmalıdır.

  Kozmik Hata - user1107643

  Nasil bir kozmik hatadir ki bu sahisla ayni evreni paylasiyorum!

  şikayet ettim - pelinbuz

  Ben TFF'ye şikayet ettim. (iletisim@tff.org) Görseli de ekleyip şöyle yazdım: Sayın yetkili, Ekte gönderdiğim görseldeki söylemde de görüleceği üzere TFF hakemi Ümit Çınarlı adil biçimde yargıya varamayacak derecede anti-humanist ve ırkçı düşüncelere sahiptir. Uludere'de ölen vatandaşları, sırf kaçakçı oldukları için, belki sadece Kürt oldukları için aşağılamaktadır. Ayrıca ölüye hakaret etmektedir. Bu zihniyete sahip bir insanın tarafsız hakemlik yapamayacağı aşikardır. Kendisinin federasyon bünyesindeki varlığından rahatsızım. Bir şekilde cezalandırılmasını, uzaklaştırılmasını istiyorum. Bir futbolsever olarak buna hakkım var. Lütfen şikayetimin sonuçlarıyla ilgili beni bilgilendirin. Saygılarımla,