SMDK Başkanı Sabra: Reyhanlı'da Esad'ın parmağı var

SMDK Başkanı Sabra: Reyhanlı'da Esad'ın parmağı var
SMDK Başkanı Sabra: Reyhanlı'da Esad'ın parmağı var
Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK) Geçici Başkanı George Sabra, "Reyhanlı'daki saldırılarda Suriye rejiminin parmağı var" dedi.

İSTANBUL - SMDK Geçici Başkanı Sabra, düzenlediği basın toplantısında, Reyhanlı'daki bombalı saldırılar ve Suriye'deki gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Suriyelilerin olayla hiçbir ilgisinin bulunmadığını, onların da Türkler gibi mağdur olduğunu belirten Sabra, "Reyhanlı'daki saldırılarda Suriye rejiminin parmağı var. Uluslararası toplum, bölgede güvenlik ve istikrarı sarsan Esad'ın sonsuza kadar gitmesi ve bir daha böyle bir şeyin gerçekleşmemesi için baskı yapmalıdır. Bu sorumluluk herkese ait" diye konuştu.

Saldırılarla kardeşliğin hedef alındığını vurgulayan Sabra, patlamada hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara da acil şifalar diledi.

Suriye halkının kendilerine kucak açan Türkiye 'nin desteğini asla unutmayacağını dile getiren Sabra, "Suriye rejimi, İran ve Hizbullah'ı çektiği gibi Türkiye'yi de şiddet girdabına çekmeye çalışıyor. Ancak Türklerin bilgece tutumu bunun önüne geçti" ifadesini kullandı.

Suriye'deki krizin çözümüne ilişkin ise Sabra şunları kaydetti:

"Her türlü siyasi girişime hazırız. Ancak gündeme getirilen öneriler, geçiş sürecinde Esad'ın yer almamasını ve Suriye'deki şiddeti bitirecek çözümler içermelidir. Bunun dışında hiçbir teklif, tarafımızdan kabul edilemez. Halihazırda, Türkiye Katar ve Suudi Arabistan ile görüşmelerimiz devam ediyor." (aa)


  http://www.radikal.com.tr/113329611332968

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Demokrasi tırşıkçıları - qommagene

  Zaat kendi halkının demokratik taleplerine güveneceğine Ortadoğuda en gerici en Anti-Demokratik ülkelerinden 3 ile görüşmeler yapıyorlarmış.Zaten Ortadoğunun bu hale gelmesinde ABD'nin bu tırşıkçı ülkeleri neden olmuyor mu? Sürekli gericilik ihraç eden Arabistan ve Katar ile yeni Osmanlıcılık rolü oynayan Türkiye. Tırrre canım

  Manüpülasyon - vancetti

  Olay çarptırılıyor. Her kim yaptıysa ceza hukuku açısından elbette araştırılmalı. Ancak sorulması gereken soru bizim olmayan bir savaşta bizim ne işimiz vardı?. Azeri Mirza Alekber Sabir'in dediği gibi korkirem balam. Umarım sayın başbakan islamofobiya nedir anlamıştır. Ortadoğu'ya hoş geldin Türkiye.

  vay be - leonefa

  nefretimle sarmaş dolaş olmuş bir hayranlık var içimde batılılara,haçlı seferlerinden dünya savaşlarına yüzlerce yıldır kan göz yaşı reva bu coğrafyaya..bu adamı kaç paraya satın aldınız mesela,o ulusta euro/dolar'ın suriye pounduna paritesi nedir de böyle aşkla çabalar vatandaşlarının daha fazla zulum görmesi için.. hangi kelimelerle zihnine girdiniz de burnunun ucunu göremez vaziyette bu bey? başarınızın sırrını merak etmekteyim.

  SMDK başkanı sabra :hk - fgemak

  suriye olayına hasım olarak bu şekilde müdahil olunursa,esad güçlerinin bu tür saldırıları yapmasını yadırgamamak lazım,hasım her zaman hasmane hareketlerde bulunabilir.eğer bu saldırılara karşı cevap vermeyecek iseniz böyle hasımlar yaratmanın da mantığı olmayacaktır.şimdi başbakan çaresiz bir şekilde ABD den medet ummaktadır,ABD nin de Türkiyeye suriyeye saldırın biz size destek olalım mesajı verdiklerini düşünüyoruz, Türkiye siyasi bir ayak oyunu ile suriye ile bir sıcak çatışmanın içine ister istemez çekilmek zorunda bırakılmaktadır.Türkiye eğer sıcak çatışmaya girmez ise işte böyle saldırılara karşı Türk halkından menaten ve sabır isteğinde bulunmak padişahlık karizmasını çizmek demek olacaktır.

  SAHİBİNİN SESİ.. - Düzgün Baba

  İtiraf etmiş. Demokrasinin "yüce kaleleri " Katar, Suudi Arabistan ve Türkiye ile görüşmeleri devam edecekmiş.. Buna ancak gülünür. Bunlar önce kendilerine baksınlar.Arkalarında ABD ,Katar vs yerine Suriye halkı olsaydı, zaten çoktan kazanmışlardı.

  radikal - hale

  doğru çizgisinden şaşmış, yaptığı haberlerde hükümet yanlısı politika sürdüren radikali şiddetle kınıyorum.

  Tam tersi - brotherlouie

  Bence ülkemize yapılan bu terör saldırılarının arkasında sizler gibi kendilerine muhalif diyen ve ortadoğuyu kan gölüne çeviren haçlı taşeronları var.