Soba faciası: Babaanne ve dört torunu birlikte öldü

Soba faciası: Babaanne ve dört torunu birlikte öldü
Soba faciası: Babaanne ve dört torunu birlikte öldü

Aileleri düğüne gittiği için Vahide Kepkin?in evinde kalan dört kardeş babaanneleriyle birlikte soba gazından zehirlenerek öldü.FOTOĞRAF: FİLİZ KINIK / AA

Haber: ERTAN KILIÇ / Arşivi

İSTANBUL - Ümraniye’de bir evde meydana gelen soba zehirlenmesinde bir kadın ve dört torunu hayatını kaybetti.
Soba faciası Ümraniye, Yeni Sanayi Mahallesi Atatürk Caddesi Katip Çelebi Sokak 41 numarada meydana geldi. Ailelerinin düğün için Siirt’e gittiği 15 yaşındaki Sevda Kepkin, sekiz yaşındaki Nihat Kepkin, dokuz yaşındaki Abdullah Kepkin ve dokuz yaşındaki kuzeni Mahsun Gerçek babanneleri Vahide Kepkin’in yanında kalıyorlardı. Havanın soğuk olması nedeniyle kömür sobasının bulunduğu odaya yer yatağı yapan 55 yaşındaki Vahide Kepkin, sobayı da açık bırakarak torunlarıyla birlikte aynı odada geceyi geçirdi. Saat 11.00 sıralarında aynı binada oturan akrabaları Mehmet Kepkin kahvaltıya çağırmak için babanne ve torunlarının kaldığı evin kapısını uzun süre çaldı. Cevap gelmemesi üzerine şüphelenen Mehmet Kepkin kapıyı kırarak içeri girdiğinde korkunç manzarayla karşılaştı. Vahide Kepkin ve dört torunu sobadan sızan gazdan zehirlenerek hayatını kaybetmişti.
Sancaktepe Özel Bölge Hastanesine kaldırılan Vahide Kepkin, torunları Sevda Kepkin, Nihat Kepkin, Abdullah Kepkin ile kızından olan diğer torunu dokuz yaşındaki Mahsun Gerçek’in hayatını kaybettiği anlaşıldı.
Olayda hayatını kaybeden Vahide Kepkin’ın eşi Bayram Kepkin’in Hac için Suudi Arabistan’da olduğu, Sevda, Nihat ve Abdullah Kepkin’ın anne babası Nezır ve Müyesser Kepkin ile Mahsun Gerçek’in anne babası Çiçek Kepkin ile Cem Gerçekli’nin ise çocuklarını okullarına devam etmesi için babannelerine bırakarak Siirt’e akraba düğününe gittikleri belirtildi.