Sobadan sızan gazdan zehirlenen yaşlı çift öldü

Sobadan sızan gazdan zehirlenen yaşlı çift öldü
Sobadan sızan gazdan zehirlenen yaşlı çift öldü
Şişli'de sobadan zehirlenen yaşlı çift hayatını kaybetti. Görgü tanıkları, Halen mahkemelik olduğu için kapalı olan yol nedeniyle ambulansın geç gelmesi nedeniyle çiftin kurtarılamadığını iddia etti.

İSTANBUL – Şişli’de meydana gelen olay, yaşlı çifti telefonla arayan çocuklarının anne ve babalarına ulaşamayınca merak edip eve gelmeleriyle ortaya çıktı.

Saat 18.00 sıralarında eve gelen çiftin kızı Kibiriye kapıyı çaldı ancak açan olmadı. Komşuların yardımıyla kapı kırılarak içeri girildi.

HAYATA DÖNDÜRMEYE ÇALIŞTILAR
Ayşe Süslü ve Kazım Süslü baygın halde yerde yatarken bulundu. Komşularının yardımıyla anne ve baba dışarı çıkartılarak sağlık ekiplerine haber verildi. Bu sırada komşular da yaşlı çifti kendine getirmeye çalıştı.

FERYAT ETTİ
Bir süre sonra olay yerine gelen sağlık ekipleri önce baba Kazım Süslü'yü ambulansa bindirdi. Sağlık ekipleri daha sonra anne Ayşe Süslü'yü müdahale ederek kalp masajı yaptı. Kalp masajının ardından anne Ayşe Süslü de ambulansla Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Baba Kazım Süslü'nün yolda anne Ayşe Süslü'nün ise hastanede hayatını kaybettiği öğrenildi.

YOL MUAMMASI
Ambulansın geç geldiğini belirten mahalle sakini Necati Gürsoy 'Bir saat ambulans beklediler. Bakın bu yolun çıkışı yok. Mahkemelik. Ambulans gelemedi. Feriköy'ün giriş çıkışı yok. Ölen kalıyor burada. Zamanında ambulans gelseydi belki de kurtulacaklardı. Gelemedi ki ambulans. Kapalı, yol yok burada. ' dedi.

Bahsi geçen Darülaceze Yolu Caddesi'nin sonunun taş bariyerle kapalı olduğu görüldü. Yolun Feriköy- Beşiktaş tüneline bağlantısı sağlanamıyor.

DHA - Hasan YILDIRIM