Sofuoğlu Köşk'e motosikletle çıktı

Sofuoğlu Köşk'e motosikletle çıktı
Sofuoğlu Köşk'e motosikletle çıktı
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Dünya Şampiyonu Motosikletçi Kenan Sofuoğlu'nu Tarabya Köşkü'nde kabul etti.

Cumhurbaşkanı Gül şampiyon motosikletçiyi kabul etti. Kenan Sofuoğlu, Abdullah Gül'e kaskını hediye etti

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, dünyaca ünlü motosiklet yarışçısı Kenan Sofuoğlu'nu Tarabya Köşk'ünde kabul etti. Bu sezon dünya ikincisi olan Sofuoğlu'nu tebrik eden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, sporcunun kazandığı İstanbul Park yarışının videosunu heyecanla izledi. Türkiye Motor Sporları Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar'la birlikte iki ayrı motosikletle Tarabya Köşkü'ne gelen Sofuoğlu içeride yaklaşık bir saat kaldı. Çıkışta ilk açıklamayı Türkiye Motor Sporları Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar yaptı. Uçar, "İstanbul ve Fransa etaplarındaki şampiyonluklarından sonra sayın Cumhurbaşkanımız himaye ettiler, tebrik ettiler hem de yanlarına davet ettiler " dedi.

CUMHURBAŞKANI YARIŞTAN SONRA ARADI
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün kazandığı son yarışların ardından kendisini arayıp tebrik ettiğini söyleyen Kenan Sofuoğlu, "Telefon etmişti moral olsun diye. Son iki yarışı kazandım. Son yarıştan sonra arayıp tebrik etmişti. Artık seni bekliyorum' demişti. Onun üzerine Fransa yarışı vardı. Gittim birinci oldum geldim. Kendisine şunu söyledim: Telefonunuzdan beri yarışların hepsini kazanıyorum. Bu sezon istediğim gibi gitmedi. Yarışların hepsini kazanıyorum ama son 5 yarışın 4'ünü kazandım" diye konuştu.

CUMHURBAŞKANINDAN SPONSOR SORUSU

Cumhurbaşkanı Gül'ün kendisine 2014 ve 2015'le ilgili planlarını sorduğunu aktaran Sofuoğlu, "Ben de imkanlar sayesinde dünya şampiyonasında en iyi şartlarda yarıştığımı anlattım. Tabi bana şöyle bir sorusu oldu: 'Türkiye'de niye büyük markalar sana destek çıkmıyor'. Bende Türkiye'deki motor sporlarındaki durumdan bahsettim. İstanbul Parkla alakalı yarış videosunu beraber izledik. Gerçekten etkilendi çok hoşuna gitti."
YARIŞ KASKINI HEDİYE ETTİ
Görüşmeye motorla gelmesini Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün istediğini belirten Sofuoğlu açıklamalarını şöyle sürdürdü:

"İlk defa böyle bir şey yaşandı. Buraya motosikletle gelindi. Kendisinin ilgisini duyduktan sonra ben mutlu oldum. Özellikle videoyu izlerken hayret içinde kaldı. Motor sporları ülkemizde pek izlenmediği için bu konularda herkesin yavaş yavaş bilgisi olmaya başladı. Onun bu kadar ilgisi olması gurur vericiydi...Tekrar Türkiye'de yarışırsam kupayı kendi elinden almak istediğimi söyledim. Kendisine İstanbul Park'ta kullandığım kasklardan birini hediye ettim. Bu kasklardan 3 tane var. Birini sayın spor bakanımıza hediye ettim. İkincisini Cumhurbaşkanımıza. İnşallah yakın tarihte sayın başbakanımızla görüşürsek, İstanbul parkta kullanıdığım kırmızı kasklardan birini de ona hediye edeceğim."