Soğuğa sekiz kurban daha

Kar yağışı ve fırtına nedeniyle İstanbul, Çanakkale, Aksaray, Manisa ve Balıkesir'de de sekiz kişi hayatını yitirdi.

İSTANBUL/ÇANAKKALE/BALIKESİR - Kar yağışı ve fırtına nedeniyle İstanbul, Çanakkale, Aksaray, Manisa ve Balıkesir'de de sekiz kişi hayatını yitirdi. Fikirtepe'deki işyerinden yolların kapalı olması nedeniyle evine gidemeyen 54 yaşındaki Ünal Öztürk, ısınmak için otomobiline binip motoru çalıştırdı. Öztürk sızan egzos gazından zehirlenerek öldü.
Bu arada İstanbul Valisi Muammer Güler, Ümraniye'de 35 yaşlarında bir kadın cesedi bulunduğunu söyledi.
Çanakkale'nin İntepe beldesi Çakıl mevkiinde Cahit ve İlhan Değirmenci kardeşler ile Şaban Özkan ve İbrahim Damar adlı dört kişi kayboldu. Değirmenci kardeşlerle Özkan kurtulurken, Damar donarak yaşamını yitirdi. Kumkale'de ise 52 yaşındaki Şakir Karabacak evinin önünde donmuş olarak bulundu. Güzelyalı beldesinde avlanmaya çıkan 19 yaşındaki Cüneyt Boşnak ölü bulundu.
Balıkesir'in Balya İlçesi'ne bağlı Kaşıkçı Köyü'nde yaşayan 65 yaşındaki Mehmet Yılmaz Kaşıkçı Köyü'ne yaya olarak giderken donarak öldü. Aksaray'ın Ortaköy ilçesindeki evinden sekiz gün önce ayrılan Ayhan Yazgı'nın donmuş cesedi ise ırmak kenarında bulundu. Manisa'nın Soma ilçesinde akli dengesi bozuk olan 76 yaşındaki Osman Yavaş donarak öldü.