Soğuk can aldı

Karakış, Türkiye'nin en büyük iki kentinde iki can aldı. Ankara'da, bir odun yığınının başında; İstanbul'daysa bir köprü altında donarak ölmüş iki kişinin cesetleri bulundu. İki kişinin de kimlikleri meçhul.

ANKARA / İSTANBUL - Ankara'da Türk Traktör Fabrikası'nın güvenlik görevlileri, dün sabah fabrikanın yakınındaki demiryolunun yanında, bir odun yığınının üzerinde bir kişinin cesedini buldu. Güvenlik görevlilerinin ihbarıyla olay yerine gelen polis, 40-45 yaşlarında bir erkeğe ait olduğunu bildirilen cesedin üzerinde kimlik bulamadı. Yapılan ilk muayenede, kimliği belirsiz kişinin epilepsi (sara) hastası olduğu ve donarak öldüğü belirlendi. Evsiz olduğu sanılan kişinin cenazesi, toprağa verilmek üzere Karşıyaka Mezarlığı'na sevk edildi. Karşıyaka Mezarlığı da cenazeyi kimsesizler mezarlığına defdenilmek üzere Sincan'daki mezarlığa gönderdi. Polis, donarak ölen kişinin kimliğini araştırıyor.
İstanbul'da ise dün sabah 08.00 sıralarında polise Kozyatağı Tuzcuoğlu Köprüsü altında bir erkek cesedi olduğu ihbarı yapıldı. Verilen adrese giden polis, cesedin kâğıt toplayarak geçinen ve sokaklarda yaşadığı belirlenen bir kişiye ait olduğunu belirledi. Soğuktan donarak öldüğü anlaşılan kâğıt toplayıcısının üzerinden herhangi bir kimlik çıkmadı. Ceset kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. 55-60 yaşlarında olduğu tahmin edilen cesedin kimliğinin belirlenmesi için de çalışmalara başlandı.


    http://www.radikal.com.tr/7366297366290

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.