Soğuk hava can alıyor

Önceki gün sel baskını sırasında aracını kurtarmak isterken suya düşüp ölen 30 yaşındaki Şebnem Gürçen'in...

Batuhan, annesinden habersiz
İZMİR - Önceki gün sel baskını sırasında aracını kurtarmak isterken suya düşüp ölen 30 yaşındaki Şebnem Gürçen'in dokuz yaşındaki oğlu Batuhan annesinin başına gelenlerden habersiz. Eşinden bir süre önce ayrılan ve oğlu Batuhan ile yaşayan Gürçen, Bostanlı'da oturduğu sokağın sel sularıyla dolduğunu görünce park halindeki otomobilini güvenli bir yere çekti. Genç kadın, ardından babasına ait minibüsü de kurtarmak isterken diz boyu suya düştü ve elektrik kaçağından yaşamını yitirdi. Annesinin ölümü Batuhan'dan gizlendi. Batuhan bir yakınının evine gönderilirken, genç kadının babası Mustafa Samim Gürçen, olayda ihmali bulunan yetkililere isyan etti. Sorumlular hakkında dava açacağını belirten baba Gürçen, "Kızımı,
direkteki tel suya temas ettiği için elektrik çarpmış. Bu işin sorumlusu sel nedeniyle elektriği geç kesenler" dedi.
***
Donmadı ama işsiz kalabilir!
BURSA - Bayramın ilk günü akşamı, 'zirve yapmak' için çıktıkları Uludağ'da kaybolan ve yakınlarına çektiği cep telefonu mesajıyla kurtarılan Serkan Kantarcı ile Avusturyalı arkadaşı Siegniffe Berner, hayata dönmenin mutluluğunu yaşıyor. Yardım istedikten 15 saat sonra jandarma timlerince kurtarılan iki kayakçının ilk isteği sıcak yemek oldu. Eli donan Berner ile ayağı donan Kantarcı tedavi edildi.
Kurtulmanın sevincini yaşayan Kantarcı, işten
atılma korkusu yaşadığını söyledi. Kantarcı, "Müdürümden izin almadan fabrikadaki makineleri kontrole gelen arkadaşımla zirve yapmaya çıktık. Fabrikadaki müdürüm beni aradı, 'Geçmiş olsun' dedi. Biraz imalı konuştu. Beni işten atmalarından korkuyorum" dedi.
***
İkizler kurtarılamadı
ADAPAZARI - Sakarya' nın Karaçallı Köyü'nde oturan altı çocuk annesi 47 yaşındaki Nuriye Çimen, doğum sancıları başlayınca önceki gece ambulansla hastaneye gitmek üzere yola çıktı. Kaynarca'dan Adapazarı'na giden ambulans, yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle kara saplandı. Yardım istenip, araç kurtarılmaya çalışılırken, Çimen ambulansta ikiz kız bebek dünyaya getirdi. Ancak, tıbbi müdahale yapılamadığından ikizlerden biri öldü. Karayolları bir saat sonra mahsur kalan ambulansı kurtardı. Ancak ikizlerden diğeri de hastanede öldü.
***
Çığ altından görev başına
ARDAHAN - Ilgar Dağı
eteklerindeki Posof-Ardahan karayolunun 10. kilometresinde yol açma çalışması sürdüren kar püskürtme aracı operatörü Erdal Işık, çığ düşmesi sonucu 3 metre kalınlığındaki karın altında kaldı. Işık cep telefonuyla 156 Jandarma İmdat'ı arayıp yardım istedi. Kar motorsikletleriyle belirtilen bölgeye giden jandarma timleri, üç saat süren çalışmanın ardından Işık'ı kurtardı. Hastanede muayene edilen Işık, daha sonra evine bile gitmeden görevinin başına döndü.
Bölgede motorsikletli jandarma timleri hazır bekliyor. Göle-Ardahan karayolunda 9 araç ve bir otobüste mahsur kalan 21 kişi kurtarıldı.(aa)
***
Ava gitti kayboldu
ÇANAKKALE - İki arkadaşıyla birlikte ava giden matbaacı 36 yaşındaki Erkan Sargın kayboldu. Evli ve bir çocuk babası Erkan Sargın, önceki gün öğle saatlerinde arkadaşları Mehmet Ali Epekten ve Alaattin Evran'la Çanakkale'nin Özbek Köyü'ne avlanmaya gitti. Arkadaşlarından bir ara
uzaklaşan Sargın, yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle yolunu kaybetti. Arkadaşları Epekten ve Evran'a ulaşamayan Sargın, Özbek Ovası'nda sulama kanalına sığınıp, cep telefonuyla yakınlarına mesaj göndererek mahsur kaldığını iletti. Bunun üzerine akrabaları Sargın'ı kurtarmak için yola çıktı. Ancak tüm aramalara karşın Sargın'a ulaşılamadı.