Soğuk hava yolda

Yoğun sis etkisini dün de
sürdürdü. Sis yüzünden dün İstanbul ve Çanakkale boğazları üzerinden deniz ulaşımı durduğu gibi kara ve hava trafiği de aksadı.
Balkanlar'dan gelen soğuk ve yağışlı hava bugünden itibaren batı bölgelerinden başlayarak etkili olacak. Yer yer poyraz fırtınası ve kar yağışı görülecek.

İSTANBUL - Meteoroloji İşleri Bölge Müdürü Mustafa Yıldırım, başta
İstanbul tüm Marmara'yı üç gündür etkileyen yoğun sisin bugünden itibaren etkisini yitireceğini söyledi. Yıldırım'ın verdiği bilgiye göre 'gökyüzü açık olmasına rağmen yeryüzü soğuduğu ve soğuk hava kütlesi yüzeye yakın yerlerde biriktiği için' bu denli yoğun sis yaşandı. "Bu dönemde yakıt ve egzoz gazları gökyüzüne çıkamadığı için havada aşırı kirlenme oluştu. Bu solunum yolu hastaları için tehlike arz ediyor" diyen Mustafa Yıldırım, sisin Marmara'nın kıyısında bugün başlayacak yağışla birlikte ortadan kalkacağını söyledi.
Balkanlar'dan gelen yağışlı hava nedeniyle bugün ve yarın Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve batısı ile Batı Karadeniz yağışlı. Yağışlar, Trakya'da kar, Batı Karadeniz'in iç kesimi, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ile Bursa, Balıkesir, Afyon ve Kütahya'da karla karışık yağmur şeklinde olacak. Sıcaklık, bütün yurtta azalacak, rüzgâr Marmara, Kuzey Ege ve Batı Karadeniz'de poyrazdan fırtına şeklinde esecek.


    http://www.radikal.com.tr/7348337348330

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.