Soğuk havaya altı kurban

Dondurucu soğuklar, İstanbul'da üç, Çanakkale'de iki, Balıkesir'in Balya ilçesinde de bir kişi olmak üzere altı kişinin ölümüne yol açtı.

Dondurucu soğuklar, İstanbul, Çanakkale ve Balıkesir'de altı can aldı.
Oto tamirciliği yapan 54 yaşındaki Ünal Öztürk, elektiriklerin kesik olması nedeniyle Kadıköy Göztepe'deki evinde ısınamayınca otomobiline binip motoru çalıştırdı. Otomobilinin kaloriferiyle ısınmak isteyen Öztür şiddetli fırtınanın da etkisiyle egzos gazının içeriye sızması sonucu zehirlenerek öldü.
Sarıgazi'de ise ilkokul ikinci sınıf öğrencisi 8 yaşında Kemal Atalar önceki gün öğleden sonra karnesini alarak Yenidoğan deresinin kenarına gitti. Atalar'ın soğuktan donmuş cesedi bu sabah dere kenarında bulundu. Bu arada İstanbul Valisi Muammer Güler'in verdiği bilgiye göre Ümraniye'de de 35 yaşlarında bir kadın cesedi bulundu.
* Çanakkale'de, Cahit Değirmenci, İlhan Değirmenci, Şaban Özkan ve İbrahim Damar adlı dört kişi, İntepe-Kumkale beldeleri arasındaki Çakıl mevkiinde kayboldu. Dört kişiden Cahit ve İlhan Değirmenci kardeşler ile Şaban Özkan evlerine dönmeyi başarırken, İbrahim Damar donarak öldü. Kumkale'de ise 52 yaşındaki Şakir Karabacak evinin önünde donmuş olarak bulundu.
* Balıkesir'in Balya ilçesinden Kaşıkçı Köyü'ne yaya olarak giden 65 yaşındaki Mehmet Yılmaz, köye 1 kilometre kala yoğun kar yağışı nedeniyle donarak hayatını kaybetti.