Soğuk kapımızda

Kış yüzünü gösteriyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığının hafta ortasından itibaren düşeceğini açıkladı.
Soğuk havaya yağış eşlik edecek. Yağmur çarşambadan itibaren Türkiye'nin kuzeyini tamamen kaplayacak. Marmara da yağıştan nasibini alacak.

İSTANBUL - Bir süredir yurt genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığı, hafta ortasından itibaren kuzey kesimlerde azalmaya başlayacak. Yağışlı hava, özellikle çarşamba günü yurdun kuzeyini etkileyecek.
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün verilerine göre, bugün Marmara, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun iç kesimleri parçalı bulutlu, Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgelerinin doğusu yağışlı, İç Anadolu ve Ege'nin iç kesimleri az bulutlu, diğer yerler ise açık olacak. Yarın Karadeniz'in kıyı kesimleriyle Doğu Anadolu'nun doğusu yağışın etkisine girecek. Marmara, Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun iç kesimlerinde parçalı bulutlu hava hâkimken, Akdeniz ve Ege'nin güneyi güneşli olacak. Çarşamba günü ise yağışlı hava yurdun kuzeyini tamamen kaplayacak.
Yağışlar Marmara, Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun doğusunda etkisini gösterecek. Ege, İç Anadolu'nun kuzeyi ile Doğu Anadolu Bölgesi'nin iç kesimleri parçalı bulutlu, diğer yerler ise az bulutlu olacak. Yağışın görüldüğü kesimlerde hava sıcaklığı biraz düşecek.